Ana Sayfa Urfa Haberleri Karaköprü'de yamaç paraşütü

Karaköprü'de yamaç paraşütü

Karababa Tepesi’nin bulunduğu alanda yamaç paraşütü yapılması ve bölgenin turizme kazandırılması için çalışma başlatılacak.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 14:41
Karaköprü'de yamaç paraşütü

Şanlıurfa’nın hızla gelişen ilçelerinden biri olan Karaköprü Turizmde önemli çalışmalar yapmak için harekete geçti. Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda alınan karar doğrultusunda İlçeye bağlı Mustafacık Mahallesi sınırlarında bulunan Karababa Tepesi’nin yamaç paraşütü alanı olarak ve Küçükalanlı mahallesinde bulunan tarihi kalıntıların turizme kazandırılması için karar alındı.    

Karaköprü Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı. 

Alınan karar doğrultusunda İlçeye 20 Kilometre uzaklıktaki Mustafacık Mahallesi sınırlarında yer alan Karababa Tepesi’nin bulunduğu alanda yamaç paraşütü yapılması ve bölgenin turizme kazandırılması için çalışma başlatılacak.

Ayrıca, ilçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Küçükalanlı mahallesinde bulunan tarihi mağaralar ve kalıntıların gün yüzüne çıkarılıp turizme kazandırılması içinde harekete geçilecek.

Karaköprü belediyesinin turizmle ilgili aldığı kararlar bununla da sınırlı kalmadı. Dünya’da sadece Karaköprü ilçe sınırları içerisinde bulunan kuşların araştırılması için de gündemde yer aldı. 

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, meclis toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Biz Karaköprü ilçesinin bu güzel tabiatın sunmuş olduğu güzellikleri halkımızla buluşturmayı planlıyoruz" dedi. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star