Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKOYUN TEMİZLENİYOR

KARAKOYUN TEMİZLENİYOR

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde başlattığı Temizlik Kampanyası çerçevesinde bugün Karakoyun Deresinde çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2014 Cuma 16:12
KARAKOYUN TEMİZLENİYOR

Eyyübiye ve Haliliye ilçelerini birbirinden ayıran Karakoyun Deresi'nde Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlik çalışması başlatıldı. 6 bin 300 metre uzunluğunda olan Karakoyun Deresi, Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri tarafından sabahın erken saatlerinden itibaren kepçe Greyder ve kamyonlarla temizlenmeye başlandı.

Eyyübiye İlçesinin Direkli Mahallesi sınırında başlayan Karakoyun Deresi'nde başlatılan temizlik çalışması, Sabah’ın erken saatlerinden itibaren başladı. Derede yapılacak olan temizliğin süreceği belirtildi.  Kamyon, kepçe, arazöz ve Greyderlerle başlatılan temizlik kapsamında 35 ton çöp toplandı.

 

LÜTFEN ÇÖP ATMAYIN' ÇAĞRISI

Karakoyun Deresi çevresinde ikamet eden vatandaşların dereye çöp atmamaları konusunda Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce uyarılarda bulunuldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler e yer verildi ''Eyyübiye Belediyesi olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren çalışmalarımıza büyük bir titizlik içinde başladık. Bu kapsamda Karakoyun Deresi'ndeki temizlik çalışmaları kapsamında, sabahın erken saatlerinden itibaren birim personeliyle birlikte çalışma yürüttük.  İlçede başlattığımız ve temizlik kampanyası çerçevesinde bugün de Karakoyun Deresinde temizlik yaptık. Yaptığımız bu temizlik neticesinde 35 ton çöp ve moloz toplandı. Bölgede çöp konteynırlarımız olmasına rağmen maalesef vatandaşlarımız çöplerini dereye atıyorlar. Bu konuda yapacağımız temizlik çalışmasının sonuç vermesi için vatandaşlarımızın da çöplerini dereye değil, konteynırlara atmaları gerekiyor. Vatandaşlarımızın bu konuda gösterecekleri hassasiyet kendi sağlıkları açısından da büyük önem taşıyor. ‘’ denildi.

Direkli bölgesinden başlayıp Kuyubaşı bölgesine kadar devam edecek olan temizlik çalışmalarının 3 gün süreceği belirtildi. Temizlik işleri müdürlüğünün verdiği bilgiye göre bu çalışmaların her hafta rutin bir şekilde yapılacağı da ifade edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık