Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKOYUNDAN HALEN DAHA PİS SU AKIYOR

KARAKOYUNDAN HALEN DAHA PİS SU AKIYOR

Şanlıurfa'nın her belediye başkanı döneminde vaatlerinden biri olan karakoyundan temiz su geçirme projesi yapılan peyzaj çalışmaları sonrasında yine durdu.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2015 Pazartesi 06:03
KARAKOYUNDAN HALEN DAHA PİS SU AKIYOR

Şanlıurfa'nın her belediye başkanı döneminde vaatlerinden biri olan karakoyundan temiz su geçirme projesi yapılan peyzaj çalışmaları sonrasında yine durdu. İçinden kirli suyun akması havaların ısındığı bu aylarda sağlık yönünden tehlike arz ediyor.

Geçmişte yüzme yarışlarının yapıldığı karakoyun eski günlerine döneceği an bekliyor. Her belediye başkanı döneminde farkli bir projede adı anılan karakoyunda son yapılan yerel seçimler öncesi çalışma başlatılmış bu kapsamda askeriyeye ait gazino yıkılmış yerine bir meydan kazandırılmıştı.

Temiz suyun geçmesi planlanan yerde peyzaj çalışması yapılmış, aydınlatma için elektrik direkleri yerleştirilmiş, vatandaşın vakit geçirmesi ve suyun etrafında gezinmesi için köprüler yapılmıştı.

Gelin görün ki proje yine durma noktasına geldi.

İnsanların burada temiz su görme hayali yerini yine kirli sulara bıraktı. Özellikle havaların ısındığı, yaz mevsimine az bir zaman kala insan sağlığını tehdit eden mikropların çoğaldığı göz önüne alındığında burası üreme için en uygun ortam.

Şark çıbanı, dizanteri, tifo gibi hastalıklara davetiye çıkaran bu yer için belediyenin ne yapacağı veya ne planladığı merak edilirken asıl soru ise buradan ne zaman temiz su geçeceği?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık