Ana Sayfa Urfa Haberleri Karataş Harran Üniversitesi ve Polisi Kınadı

Karataş Harran Üniversitesi ve Polisi Kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde meydana gelen olaylara ilişkin yaptığı açıklamasında gerek polisin sert müdahalesinin gerekse üniversite yönetiminin tutumunu kınadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2013 Cuma 22:24
Karataş Harran Üniversitesi ve Polisi Kınadı

Karataş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde, Urfa’da üniversite gençliğinin özellikle barınma ve ulaşım sorunu çektiğini belirterek soruna yetkililerin geçici değil kalıcı çözüm bulmasının şart olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin ulaşım sorununu defalarca gündeme getirdiğini ve buna benzer protestoları daha öncede gerçekleştirmelerine rağmen herhangi bir sonuç elde edilemediğinin altını çizen CHP İl Başkanı Karataş, “Olayların bu şekilde patlak vereceği önceden tahmin edememezlik olamaz. Öğrencilerin ulaşım zammına tepki göstermesi son derece onların doğal hakkıdır. Ki, böylesine bir tepki zam kararı alınırken ortadaydı ama bunu görmeyen zihniyet olayların bu aşamaya gelmesinin temel etkeni olmuştur.

Tüm bunlarla birlikte ODTÜ olaylarını sözde kınama zamanını Başbakan Erdoğan’ın Urfa’ya geldiği günle denk getirecek kadar ince hesaplar yapan üniversite yönetimi zam kararı öncesi hiçbir tepki göstermemiş ancak olayların patlak vermesinden sonra yetkililerle görüşme kararı almıştır. Ve üniversite yönetimi zam kararının geri çekilmesinde kendine rol biçerek, ardından üniversite öğrencilerine ‘Çorba evi yapılacak’ diyerek suni geçiştirme yöntemi uygulayarak samimiyetinin ne derece gerçekçi olduğunu göstermiştir.

Siz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir platform oluşturarak öğrencilerimizin tüm sorunlarının tartışılarak kesin çözüm bulunacağı bir ortak paydanın sağlanmasını istiyoruz. Bu konuda partimiz adına her türlü girişimi yapmaya hazırız. Sözde değil özde olarak harekete geçerek öğrencilerimizin tüm sorunlarının çözümü için görev paylaşımı yapılmasını ve kalıcı çözümler üretilmesini istiyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık