Ana Sayfa Urfa Haberleri Karataş'tan 3 Dilde Kadinlar Günü Mesajı...

Karataş'tan 3 Dilde Kadinlar Günü Mesajı...

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe, Arapça ve Zazaca dillerinde mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2013 Perşembe 22:11
Karataş'tan 3 Dilde Kadinlar Günü Mesajı...

Mesajında 8 Mart'ın dünya kadınlarının eşitlik, özgürlük ve dayanışma içinde toplumsal hayatta hak ettikleri konuma gelme mücadelesinin simgesi olduğunu ifade eden Başkan Karataş, “Günümüzde kadınların hala baskı, şiddet ve kötü muamelelere maruz kaldığı ortadadır. Ne yazık ki kadınlarımız özellikle bölgemizde erken yaşta evlendirilme, eğitim haklarından mahrum edilme, toplumsal ve siyasi anlamda daha az temsil edilme gibi birçok olumsuzluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Aile içi şiddete maruz kalan, mahkemelerden aile içi şiddete karşı koruma isteyen kadınlarımızın sayısı çığ gibi artmaktadır. Tüm bu sorunların artık konuşulmadığı nice ‘8 Mart’lar özlemiyle tüm kadınlarımızın günün kutluyorum" diye konuştu.

Başkan Karataş, mesajında Kürtçe, Arapça ve Zazaca dillerde ‘Kadın Barışın ve Özgürlüğün Meşalesidir’ ibaresini kullandı. Karataş, “Jin Argura Aşiti û Azadiyê ye (Kürtçe), Cênı Milêva Aşitîyu Azadi yo (Zazaca), Elmer’a meş’alit el hurriyyi vel sulh (Arapça) “dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star