Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Ekonomi Karataş’tan Çiftçilere Bayram Müjdesi

Karataş’tan Çiftçilere Bayram Müjdesi

Toplumsal Uzlaşı ve Barış Derneği Başkanı Kenan Karataş çıktığı televizyon programında Çiftçilere çifte bayram yaşatan açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2013 Perşembe 09:42
Karataş’tan Çiftçilere Bayram Müjdesi

Karataş, açıklamalarında şunları söyledi.

Yaklaşık olarak 20 gün önce Dedaş yetkilileri bir açıklama yaparak çiftçilerin sulama amaçlı kullandığı enerji bedellerini dönüm bazında hesaplayarak ,dönüme 100 TL ödeme yapmaları gerektiğini dile getirmişlerdi.Kararın hemen akabinde biz gerek ekranlara çıkarak gerekse düzenlediğimiz basın açıklamalarıyla 100 TL’nin çiftçileri için bir yıkım olduğunu dile getirmiştik.Günlerdir süren çabalarımız sonucunda başta Sn.Ahmet Eyyüpoğlu olmak üzere ilgili arkadaşlarımız konuyla yakından ilgilenerek kararı tekrar gözden geçirmişlerdir. Ve yeni bir değerlendirme yapılarak 100 TL iptal edilmiş yeni bir düzenlemeye gidlmiştir.Alınan yeni karar radikal ve çiftçi açısından olumlu bir karar olmuştur.Şuan ekranlardan çiftçi kardeşlerimize bu müjdeyi söylemenin gururu içindeyim.Çiftçilerimizin içi rahat olsun bu rakam beklediğimiz bir rakam olup, kesindir.

Ekranlara çıkmadan önce sayın Eyyüpoğluyla görüşüp kararı onayladıktan sonra gerekli açıklamayı yapmış bulunuyorum.Buradan bu kararın alınmasında emeği geçen ilgili arkadaşlarıma, tüm çiftçiler adına teşekkürlerimi iletiyorum.

Yeni yapılanmaya göre ücretlendirme şu şekilde olacaktır.

50 ve 100 KW Trafo için…4 Bin (Milyar)

160 KW Trafo için… 5 Bin (Milyar)

250 KW Trafo için…6 Bin (Milyar)

400 KW Trafo için…8 Bin (Milyar)

Bu arada isteyen çiftçi dönüm bazında ücret istemesi halinde dönüme 60 Lira ödemesi gerekecektir.Bütün çiftçilerimize hayırlı uğurlu olması dileğiyle Allah’a emanet olun" dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık