Ana Sayfa Türkiye KARAYILAN : BİZ NE İÇİN SİLAH ALDIK BUGÜN NİYE BIRAKALIM

KARAYILAN : BİZ NE İÇİN SİLAH ALDIK BUGÜN NİYE BIRAKALIM

PKK'nın Kandil'deki lideri Murat Karayılan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Silah bırakılması halindePKK'lıların başka ülkeye gedebileceği' açıklamasına yanıt verirken, gündemlerinde silah barakmanın bulunmadığını aksine daha çok silahlanmak istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 05:02
KARAYILAN : BİZ NE İÇİN SİLAH ALDIK  BUGÜN NİYE BIRAKALIM

PKK'nın Kandil'deki lideri Murat Karayılan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Silah bırakılması halindePKK'lıların başka ülkeye gedebileceği' açıklamasına yanıt verirken, gündemlerinde silah barakmanın bulunmadığını aksine daha çok silahlanmak istediklerini söyledi.

Kürt sitelerinde yer alan habere göre, PKKyöneticisi Murat Karayılan PKK'nın kuruluş yıldönümü ile ilgili açıklama yaparken,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'PKK'lıların silah bırakmaları halinde başka ülkelere gidebilecekleri' yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

Karayılan, silah bırakmanın gündemlerinde olmadığını, tam aksine gündemlerinde daha fazla silahlanmak olduğunu belirterek, "Bugün Ortadoğu çok karışık, biz niye silah bırakalım. Biz ne için silah aldık, bugün niye bırakalım. Bugün Suriye Kürtleri önceden yaşananları tahmin etmeyip, silahlanmayıp savunma gücünü kurmasaydı perişan olurlardı. Böyle bir durumda biz niye silah bırakalım" diye konuştu.

Silah bırakma şartlarını da açıklayan Murat Karayılan, "Bugün Türkiye dese ki, 'Bugüne kadar Kürtlere baskı yaptık, zulum yaptık. Gelin silahları barakalım sorunu diyalog ile çözelim' derse, biz de 'hay hay' deriz ve böyle bir çözüme var olduğumuzu belirtiriz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık