Ana Sayfa Türkiye Karayılan: Görüşmelerde Hükümet Yetkilileri de Vardı

Karayılan: Görüşmelerde Hükümet Yetkilileri de Vardı

PKK'nın önde gelen isimlerinden Murat Karayılan MİT-PKK görüşmesi hakkında iddialarda bulundu: Görüşmelerde sadece MİT yoktu, devlet-hükümet yetkilileri de vardı. Protokolleri de 10 Mayıs'ta devlet bize getirdi

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe 00:12
Karayılan: Görüşmelerde Hükümet Yetkilileri de Vardı
Roj TV’de önceki gün yayınlanan özel programda konuşan Karayılan, PKK-MİT görüşmelerin kamuoyunda tartışıldığı gibi “sadece PKK ile MİT arasında gerçekleşen sıradan bir görüşme olmadığını” iddia etti. Karayılan, “Bu görüşmelerde hükümet ve devlet yetkilileri de vardı” dedi. Karayılan, söz konusu görüşmelerden bazılarının “3 gün bile sürdüğünü” açıkladı. 

Abdullah Öcalan’ın hükümete sunduğu protokollere de değinen Karayılan, protokollerin “devlet yetkilileri tarafından 10 Mayıs 2011’de kendilerine iletildiğini, kendilerinin bir toplantı alarak bu protokoller üzerinde tartıştıklarını ve devlet yetkililerine protokolleri kabul ettiklerini söylediklerini” açıkladı. Öcalan’ın 3 protokolünden söz eden Karayılan, “Bu protokollerin her biri el yazısı ile 2’şer sayfaydı” dedi. Karayılan, devlet yetkililerinin protokolleri hükümete sunduğunu, ancak hükümetin protokolleri kabul etmediğini iddia etti.(radikal)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Şanlıurfa'da PKK operasyonu: 7 tutuklu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık