Ana Sayfa Ekonomi KARİYER İSTİHDAM MERKEZİ İŞ-KUR’UN YÜKÜNÜ HAFİFLETİYOR

KARİYER İSTİHDAM MERKEZİ İŞ-KUR’UN YÜKÜNÜ HAFİFLETİYOR

Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi İş-Kur’un yükünü hafifletiyor.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 05:57
KARİYER İSTİHDAM MERKEZİ İŞ-KUR’UN YÜKÜNÜ HAFİFLETİYOR
İşsiz gençlere istihdam yaratmak için çeşitli projeler geliştiren ve staj yapmalarını da sağlayan Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, İŞ Kur’un hizmet noktası olarak da görev veriyor.    


Son 5 ayda 630 kişinin iş başvurusu yaptığı Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, başvuru yapanlar için çeşitli sektörlerdeki 111 işletme ve fabrika yetkilisi ile görüşmeler yaptı. Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, 265 kişiyi görüşmelerin yapıldığı iş yerlerine yönlendirdi. İşyerlerine yönlendirilenlerden 80 kişinin işe başlamasını sağlayan Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, yaptığı bu çalışmalarla İş-Kur’un yükünü hafifletiyor.


Günlük olarak İş-Kur internet sitesi ve diğer özel sitelerde yer alan açık iş ilanları aranarak uygun olan başvurular bu iş yerlerine yönlendiren Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi TYÇP Kapsamında, Birimlerdeki eksik işçiler belirlenerek, İş-Kurdan resmi yazıyla talep etti. Resmi yazıyla İş-Kurdan gönderilen işçilerin evraklarını temin edip SSK girişlerini yaptıran Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, girişlerini yaptırdığı kişileri de birimlere yönlendirdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık