Ana Sayfa Urfa Haberleri KASK TAMAM, HAYDİ URFA, SIRA KEMERDE'

KASK TAMAM, HAYDİ URFA, SIRA KEMERDE'

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından ‘Trafikte Yaşayalım, Yaşatalım’ projesi kapsamında emniyet kemeri kullanılmanı yaygınlaştırmak amacıyla trafik uygulaması yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe 15:55
KASK TAMAM, HAYDİ URFA, SIRA KEMERDE'

Polis ekipleri, 'Kask Tamam, Haydi Urfa, Sıra Kemerde' kampanyası kapsamında sabah saatlerinde Ali Şelli Parkı yanındaki uygulama noktasında emniyet kemeri takmayan sürücüleri durdurarak, trafik kuralları hakkında hazırlamış oldukları 3 dakikalık sunumları izletti.

Sunumun ardından polis ekipleri tarafından emniyet kemeri takmayan sürücülere çekiliş kuponu verildi. Polis ekipleri ayrıca uygulama sırasında emniyet kemeri takan sürücülere ise teşekkürlerini ileterek, proje kapsamında hazırlamış oldukları stickerları dağıttı.

Her yıl binlerce vatandaşın trafikte hayatını kaybettiğini söyleyen Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Rasim Uzun, "Sayın Valimizin, Sayın Emniyet Müdürümüzün bilgisi doğrultusunda yapmış olduğumuz proje kapsamında amacımız üzüm yemektir. Dolayısıyla biz sadece cezaların caydırıcı özelliğini kullanmak değil, halkı bilinçlendirmektir. Ülkemizin en önemli sorunlarımızdan birisi trafik kurallarına uymamaktır. Her yıl binlerce vatandaşımız trafik kurbanı olmaktadır. Burada emniyet kemerini kullanmak devreye giriyor. Emniyet kemeri kullanmak ölümlü kazalarda yüzde 50 ölüm riskini azaltmaktadır" dedi.

Müdür Yardımcısı Enver Başar, proje kapsamında çok güzel mesafeler kat ettiklerini ifade ederek, "Geçen yıldan beri Şanlıurfa'da halkımızın desteğiyle başarılı olduğumuz bir projedir. Kask kullanımı hakkında çok güzel mesafeler kat edildi. Bu proje kapsamında yürütmekte olduğumuz 'Kask Tamam, Haydi Urfa, Sıra Kemerde' kampanyamız var. Bu kampanya Şubat ayı sonuna kadar devam edecektir. Halkımızdan çok büyük ilgi görüyoruz. Bu ilgiyi önemsiyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün burada alan çalışmalarımızı yapıyoruz. Daha önce kampanya tanıtımında da bu tarz bir uygulama yaptık. Uygulama noktasında emniyet kemeri kullanan sürücülere çekilişle Şubat ayı sonunda verilmek üzere çeşitli hediyeler vereceğiz. Bununla beraber emniyet kemeri kullanımı hakkında ikna edilmesi, anlatılması ve bilinçlendirilmesi gereken konuları aktaracağız" diye konuştu.

Uygulama kapsamında durdurulan sürücüler ise yapılan uygulamanın güzel olduğunu belirterek, emniyet yetkililerine teşekkürlerini iletti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık