Ana Sayfa Urfa Haberleri KAYA; “KADIN TOPLUMDAKİ BÜTÜN SÜREÇLERDE YER ALMALI”

KAYA; “KADIN TOPLUMDAKİ BÜTÜN SÜREÇLERDE YER ALMALI”

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, kadınların toplumdaki tüm süreçlerde yer almaları gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2012 Perşembe 14:38
KAYA; “KADIN TOPLUMDAKİ BÜTÜN SÜREÇLERDE YER ALMALI”
Başkan Kaya, Hayatın ağır şartları altında, anne, eş ve iş kadını olarak ayakta kalabilen kadınların Türk aile yapısındaki rolünün inkar edilemeyeceğini ve ailenin temeli olduğunu vurguladı. 

Hayatın her alanında büyük roller üstelenen kadınların her türlü sevgi ve saygıyı hak ettiklerini ifade eden Kaya, kadınların yaşam koşullarının daha iyileştirilmesi ve toplumdaki bütün süreçlerde yer alması gerektiğinin altını çizdi. Aile birliğinin de en önemli unsuru olan kadınların, bu günde birlik ve beraberlik örneği sergilemek için bir araya geldiklerini hatırlatan Kaya;

“kadın olmanın ötesinde insan oldukları için kadınlara değer verilmelidir. Unutmayalım ki kadının dinimizdeki yeri de çok önemlidir. O nedenle “ cennet anaların ayakları altındadır denilmiştir.” Kadınlar, sadece 8 Mart’ta değil her zaman hatırlanmalı ve onlara gereken sevgi ve saygıyı göstermeliyiz. Bütün dünyada kadınların daha özgür ve daha huzurlu yaşamalar dileklerimle “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star