Ana Sayfa Güncel Kayıp 3 Çocuğun Cesedi Yozgat'ta Bulundu

Kayıp 3 Çocuğun Cesedi Yozgat'ta Bulundu

Emniyet Yetkilileri, 1 Buçuk Yıldır Aranan Çocukların Cesetlerinin Bulunduğunu Doğruladı.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2011 Cumartesi 23:29
Kayıp 3 Çocuğun Cesedi Yozgat'ta Bulundu
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip, yaptığı bir yıllık çalışma sonrasında Kayseri'nin Talas ilçesinde kayıp olan üç çocuğun cesedini Yozgat'ta buldu. Ekip yaptığı çalışmada aynı mahallede oturduğu ileri sürülen 35 yaşındaki bir kişiyi gözaltına aldı. Şahsın çocukları kaçırdıktan sonra öldürdüğü ve Yozgat Çayıralan ilçesinde de gömdüğünü itiraf ettiği ortaya çıktı. 
Ankara'dan gelen özel ekip ile Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşık 1 yıl süren bir çalışma yaptı. Ekip, çalışmalarını çocukların evleri etrafında ve şeker toplamaya çıktıktan sonraki en son görüldükleri sokaklarda yoğunlaştırdı. Bu bölgedeki yaklaşık 25 bin kişiyle ilgili inceleme yaptı. 20 bin aracın sorgusunu da yapan polis, kişiler arasında şüpheli görülenleri yeniden takibe aldı. Adeta samanlıkta iğne arayan polis, şüpheli şahısların telefon görüşmelerini takip etti. Polis, bu doğrultuda ipuçlarına ulaştı ve yoğunlaştıkları bir şahsı takip etmeye başladı. Tekrar ifadesi alındığı öğrenilen şahıs sonraki aşamada gözaltına alındı. Bu kişinin gözaltındaki ifadesinde suçunu itiraf ettiği öğrenildi. 

Şahıs, çocukları kaçırdıktan sonra öldürdüğü ve Çayıralan ilçesine bağlı Yahyasarayı beldesi yakınlarında bulunan baraj kenarına gömdüğünü ifade etti. Polis bölgede yapılan araştırmada üç çocuğun elbiselerine ulaştı. Ancak çocukların cesetlerinin çürümüş olması nedeniyle kemiklerine ulaşıldı. Bu çocukların kaçırılan Dilruba ve Ahmet Tekin kardeşlerle Türkan Ay'a ait olduğunun tespit edilmesi için çalışma başlatıldı. Çocukların kimliklerinin belirlenmesi için ailelerden alınacak doku örneklerinin cesetlerden alınacak örneklerle karşılaştırıldıktan sonra netleşeceği bildirildi. 

Yakalanan şahsın 35 yaşlarında olduğu, Organize Sanayi Bölgesi'nde işçi olarak çalıştığı veÇayıralan ilçe nüfusuna kayıtlı bulunduğu öğrenildi. 

OLAYLA İLGİLİ BİR KİŞİ GÖZALTINDA 

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, çocukların cesedine ulaşıldığı yönündeki bilgileri doğruladı. Aydın, yapılan araştırma sonrasında bir kişinin gözaltına alındığını belirtti. Şahsın, çocukları kaçırdıktan sonra öldürerek gömdüğü yeri polise söylediğini ifade etti. Şahsın ifadesi doğrultusunda yapılan çalışmada da bu bilgilerin doğru çıktığını anlattı. Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, çocukları kaçıran şahsın aynı mahallede oturan kişi çıktığı yönündeki soru üzerine, bu konuda daha detaylı bilginin kamuoyuna açıklanacağını söyledi. 

OLAY DOĞRU AMA SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR 

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Siyami Başok ise olayı doğrulayarak, şuanda olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, şüpheli sayısı ve olayın oluş şekli, nedenleri hakkında bilgi vermenin erken olacağını söyledi. 

Başok, "Olayla ilgili özel ekip, araştırma ve incelemesine devam ediyor. Adli Tıp yönünden cesetlerin bulunduğu yere tecrübeli ekipler gönderildi. Hiçbir delilin kaybolmaması için titiz bir çalışma sürdürülüyor. Bunun dışındaki bilgiler yanlış olur." dedi. 

ACI HABERLE YIKILDILAR - VİDEO 


Emniyet Genel Müdürlüğü, Kayseri'nin Talas ilçesinde 21 Eylül 2009 günü kaybolan üç çocuğun cesedinin Yozgat Çayıralan ilçesinde gömülü vaziyette bulunduğunu açıkladı. 

Üç çocuğu, Kayseri Organize Sanayi Sitesi'nde çalışan ve çocuklara komşu bir evde oturan Uğur Veli Gülışık isimli şahsın, öldürdükten sonra gömdüğünü itiraf ettiği bildirildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamaya göre; çocuk katili Gülışık'ın, bayram günü evine şeker toplamak üzere gelen Ahmet Tuna Tekin (7), kardeşi Dilruba Tekin (6) ve komşu kızları Türkan Ay'ı (8) ''şeker verme bahanesiyle'' evinde ''ağızlarını bantlayıp ellerini bağlayarak'' alıkoyduğu kaydedildi. 

Türkan Ay'ı farklı bir odaya alan Gülışık'ın küçük kıza tecavüz ettiği, daha sonra da bıçaklayarak öldürdüğü, ardından da diğer odadaki 2 çocuğu boğarak öldürdüğü ifade edildi. 

Kiraladığı otomobil ile evinde öldürdüğü üç çocuğun cesedini memleketi Yozgat Çayırhan'a götüren 1978 doğumlu Uğur Veli Gülışık'ın çocukları bu ilçeye gömdüğü belirlendi. 

Çocukların kaybolmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 8 kişilik özel ekip ve Kayseri Emniyeti sayesinde aydınlatılan olay sonrasında yakalanan Gülışık, çocukları gömdüğü yeri tatbikatta gösterdi. Bunun üzerineÇayıralan'da kazı çalışmaları yapıldı. 

Yapılan kazı çalışmalarında; Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve komşu kızları Türkan Ay'a ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçalarına rastlandı. Çocuklara ait kemik ve elbiseler Ankara'daki Keçiören Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, aileden de çocuklarının kimliğinin tespiti için DNA örneği alındığı bildirildi. 

Öte yandan cinayet günü evinde yalnız olan Gülışık'ın Kayseri'nin Talas ilçesinde bayram şekeri toplamak için kapısını çalan 3 çocuğu şeker verme bahanesiyle evine aldığı ve sonra da 'sapkınca' düşüncelerini uyguladıktan sonra yakalanmamak için çocukları öldürdüğünün tespit edildiği ifade edildi -CESETLERİN KİMLİĞİ- 

Öte yandan, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 1,5 yıldır aranan çocukların cesetlerinin bulunduğunu doğruladı. Bulunan cesetlerin büyük ihtimalle kayıp çocuklar Ahmet Tuna, kardeşi Dilruba Tekin ve arkadaşları Türkan Ay'a ait olduğunu ifade eden yetkililer, olayla ilgili basın açıklaması yapılacağını kaydetti. 

Kayseri'nin Talas ilçesinde, 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları 11 yaşındaki Türkan Ay, 21 Eylül 2009'da RamazanBayramı'nın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmış, ancak geri dönmemişti. 

Polis ekiplerince Talas ilçesinde ve Kayseri kent merkeziyle çevre ilçelerde, jandarma ekiplerince de açık arazilerde yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamamıştı. 

Çocukların kaybolmasıyla ilgili yürütülen çalışma kapsamında gözaltına alınan bir kişinin ifadeleri doğrultusunda Yozgat'ın Çayıralan ilçesi yakınlarında kazı yapılmıştı.


(Haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Air uçağı rahatsızlanan yolcu için zorunlu iniş yaptı

Onur Air uçağı rahatsızlanan yolcu için zorunlu iniş yaptı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık