Ana Sayfa Urfa Haberleri KAYMAKAM CİTER BAŞARILI MÜDÜRLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

KAYMAKAM CİTER BAŞARILI MÜDÜRLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, başarılı okul müdürlerini “başarı belgesi” ile ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 05:20
KAYMAKAM CİTER BAŞARILI MÜDÜRLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ödüllendirme programına Bahçelievler İmam hatip Ortaokulu Müdürü Fethi Yıldırım, Hürriyet İlkokulu Müdürü Şerif Yıldırım ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ( METEM ) Okul Müdürü Bektaş Direk katıldı.

Kaymakam Citer okul müdürlerine gösterdikleri özverili ve disiplinli çalışmadan dolayı teşekkür etti. Viranşehir’de eğitimin kalitesini yükseltmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Kaymakam şunları kaydetti: ” Hemen hemen her evden okullarımıza devam eden bir tane öğrenci mutlaka bulunuyor. Yani her ailenin eğitim camiası ile bir şekilde yolu kesişiyor.

Eğer ailelerde eğitimin içine katılırsa eğitim daha iyi sonuçlar alınacaktır. Öğrencinin yanında ailesini de eğitim çalışmalarının içine dahil etmeye çalışıyoruz. Bölgede ailelerin yeterinde duyarlı olamaması ve mevsimlik göç eğirim çalışmalarını kötü yönde etkiliyor. Öğretmelerimiz ve eğitim camiası bu hususu göz önünde bulundurarak hareket ederse kaliteyi yakalayabiliriz.

Özellikle idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin bu konu hakkında çok fedakar olmasını gerekiyor. Bu fedakarlığı gösteren öğretmenlerimizin her zaman yanındayız” dedi. Bahçelievler İmam hatip Ortaokulu Müdürü Fethi Yıldırım ise, Kaymakam Citer’e teşekkür ederek şunları kaydetti: ” Okullarımızın maddi ihtiyaçları var ama bunun yanında manevi ihtiyaçları da bulunuyor. Bir öğretmen nasıl öğrencisini motive ediyorsa ve onu güne bu şekilde hazırlıyorsa, okul idaresinin ve diğer kurumların bu konuda hassas olması gerekiyor. Size tekrar teşekkür ederim dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık