Ana Sayfa Urfa Haberleri KAYMAKAM FIRAT GAZİLERİ UNUTMADI

KAYMAKAM FIRAT GAZİLERİ UNUTMADI

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2015 Cumartesi 04:18
KAYMAKAM FIRAT GAZİLERİ UNUTMADI

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat Gaziler Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında şunları söyledi:

"Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

 

    Türk Milleti, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi her zaman sevgi ve saygıyla anmaktadır. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, hürmet etmek ortak sorumluluğumuzdur. Şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği devletimize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkarak ve üzerimize düşen görevlerimizi kollektif anlayış ile çok çalışarak en iyi şekilde yapmak olduğuna inanıyorum.

 

    19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK’ e “Mareşallik” rütbesi ile “Gazilik” unvanının verildiği tarihin 94. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı gün dolayısıyla; başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum." dedi

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık