Ana Sayfa Urfa Haberleri Kaymakamdan Köy Muhtarlarına Kurslara Katılım İçin Mektup

Kaymakamdan Köy Muhtarlarına Kurslara Katılım İçin Mektup

Şanlıurfa’nın Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, köy muhtarlarına mektup yollayarak, eğitime önem verilmesini ve Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak kurslara vatandaşların katılması için çaba gösterilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2013 Perşembe 17:03
Kaymakamdan Köy Muhtarlarına Kurslara Katılım İçin Mektup

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, özellikle kız çocuklarının eğitime yönlendirilmesi ve köylülerin de başta okuma olmak üzere açılacak kurslarda eğitim görmesini istedi. Erkal, bu amaçla hazırladığı mektubu ilçedeki 150 köy muhtarına göndererek, çaba göstermeleri çağrısında bulundu. Köylerde açılacak çeşitli branşlardaki kurslara 7'den 70'e herkesin katılması için muhtarların gayret göstermesini isteyen Kaymakam Erkal, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Günümüz dünya koşullarına ayak uydurabilmek ve gelişmiş toplumların seviyesine ulaşabilmek ancak eğitimle, öğrenmeyle mümkündür. Ülkemiz eğitim öğretim sıralamasında son sıralarda yer alan ilçemizde ciddi eksiklikler söz konusu olup, bu alanda gerekli atılımların yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bir yandan örgün eğitim çalışmaları devam ederken, diğer yandan da yaygın eğitim çalışmaları kapsamında Halk Eğitimi Merkezi, merkez ve köylerde yaşayan 7’den 70’e her yaş grubuna farklı alanlarda kurslar ve faaliyetler açılmaya çalışılmaktadır. Başta okuma yazma kursları olmak üzere, ihtiyaç duyulan her türlü kursun açılabilmesi için ihtiyaç tespiti yapmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda üstün gayret sarf edip Halk Eğitim Müdürlüğünün kurs açabilmesi amacıyla yerler temin etmenizi rica ederim."

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star