Ana Sayfa Siyaset Kaytan: Kendimizi değil, kentimizi düşünüyoruz

Kaytan: Kendimizi değil, kentimizi düşünüyoruz

Şanlıurfa’daki gazeteci, yazar ve fikir adamlarıyla El-Ruha Otel’de bir araya gelen AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Kaytan, AK Parti Karaköprü ilçe Belediye Başkan aday adayı Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, “Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olur inşallah” dedi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 22:54
Kaytan: Kendimizi değil, kentimizi düşünüyoruz

Karaköprü’ye yeni bir ruh lazım olduğunu belirterek, “Tarihinde ihtişamlı dönemler yaşayan Urfa, son yüzyılda o kadar çok bahtsızlık yaşamış ki halkın kahır ekseriyetinde bir bezginlik, bir umutsuzluk almış başını gidiyor. Geri kalmışlık o kadar çok özümsenmiş ki, milletin tepesine bir heyhula gibi çöken cehalet, yoksulluk, feodal vesayet neredeyse toplumsal bir yazgı, hâkim bir kültür haline gelmiş durumda. Kente sinen bu kara yazgıyı kaldırmak yeni bir ruhla halkımızın tamamını dikkate alan bir hizmet anlayışı icra edeceğiz. ‘Kendini değil, kentini düşünen’ bir misyonla sivil topluma gösterdiğimiz fedakârlık ve kucaklayıcı tavrı belediyecilikte de göstereceğiz. Zincirlerinden kurtulan, demokratikleşen, refaha kavuşan yeni Türkiye’de yaşanabilir, madden ve manen huzurlu yeni Karaköprü’yü imar ve irfanla inşa etmek üzere yola çıktık. Niyetimiz hayırdır, akibetimizin de hayır olacağını ümid ediyorum. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye ve dünyaya örnek olan belediyecilik ve yöneticilik anlayışı ışığında bu hizmete talibiz” dedi.

Kent suçu işlemeyeceğiz
Karaköprü’yü hep birlikte yöneteceklerini belirten Kaytan, “Kent suçu işlemeyeceğiz, inşaallah ta işlettirmeyeceğiz ve Karaköprü’yü hep birlikte yöneteceğiz. Rabbim kısmet ederse göreve gelirsek, Karaköprü’nün sadece adı kara olacak, oluşturacağımız sevgi köprüleriyle artık Karaköprü’nün bahtı AK olacaktır. AVM’lerin şehir merkezinde olması kent suçudur. Biz göreve gelirsek kent suçu işlemeyeceğiz, işlettirmeyeceğiz inşaallah” diye konuştu.
Ahmet Kaytan, kısaca yaşamından ve sendikacılık hayatından bahsedip neden aday adayı olduğunu açıkladıktan sonra Gazeteci-Köşe Yazarlarının sorularını cevapladı.


Sorulara net ve kısa cevap
Dr. Şerif Kurtuluş, engellilerin Karaköprü için çok önemli olduğunu söyleyip önem verdiği için teşekkür ettikten sonra neden Milletvekili adayı olmayı değilde Belediye Başkanlığı adayı olduğunu sordu.
Ahmet Kaytan da, engellilerin de kendileri gibi insan olduklarını ve her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, Yerel Yönetimlerin de artık tam donanımlı ve yetkili olacağı için Belediye başkanlığına aday olduğunu ve görevin nasip olması için herkesten hayırlı dua ve destek talebinde bulunduğu cevabını verdi.
Salih Bencik te, Ahmet Kaytan’ın gelmiş olduğu yeri hakkettiğini, kişiliği ve güzel ahlakıyla her işi başarabileceğini belirttikten sonra, seçilirse emekliler için 2. Bahar Evleri yapmasını arzu ettiğini söyledi.
Muharrem Çelik, seçilmesi halinde Bağımlılar Tedavi Merkezi kurmasını arzuladıklarını, çözüm bulmanın Belediyelerin de görevi olduğunu hatırlatarak ihtiyaçlara göre hizmetlerin yapılması gerektiğini belirtti.
Bilal Bebe ise, istihdam açısından üretim ticaret merkezleri, sanayi sitesi yapılması önerisinde bulundu.
Ahmet Kaytan, önerileri dikkate alacağını ve birlikte yapacaklarını tekrarlayarak, “Belediye Ticaret Odası ile koordinasyonu kurup ona göre ticaret merkezlerini uygun yerlere yönlendireceğiz” dedi.
Yunus Emre Gayberi, İstanbul Bağcılar belediyesi gibi Nar Bahçeleri, Asma Bahçelerinin yeniden oluşturulabileceğini belirterek, gece geç vakitlerde Karaköprü’ye ulaşım olmadığını hatırlatarak düşüncelerini sordu.
Ahmet Kaytan da, 1999 yılında Şanlıurfa belediyesinde Trafik İşletme müdürü olarak görev yaptığını ve söylediklerini dikkate alacağını belirterek, “Belki sizinle birlikte projeler hazırlayacağız ve çözüm bulacağız” diye cevap verdi.
Veysel Polat, Ahmet Kaytan’ın bizim aileden biri olduğunu belirterek, “Şu anda burada bulunan temiz basın camiasına seçildiğinde yaptıklarını basına açmasını, yerel basına önem vermesini, tenkit edenlere kapıyı kapatmamasını aksine sonun kadar açmasını istiyoruz” dedi.
Misbah Hicri de, konuşmalarda geçen Nar Bahçeleri konusunda mevcut Başkanın 12 dönümlük bir araziyi Nar Bahçesi yaptığını hatırlatarak, şelale üzerinde dolap olamayacağını, akarsu üzerinde olabileceğini ve dolayısıyla her işin doğru yapılması gerektiğini hatırlattı.
Celal Çiftçi, arsa fiyatlarının trilyonlarla ölçüldüğü Karaköprü’de 12 dönümün de az görülmemesi gerektiğini belirterek, yapmayı planladığı vizyonel projelerinin olup olmadığını sordu.
Ahmet Kaytan da, “Beraber yöneteceğiz dedik” diyerek kurumu tanıdıktan sonra uygulanabilir projeleri söyleyebileceğini, önce yetkilerini bilmesi gerektiğini ve ona göre çok ciddi projelere imza atacaklarından kimsenin şüphesi olmamasını belirtti.
Abdülgani Demir’in “Nasıl birlikte yöneteceksiniz?” sorusuna, Ahmet Kaytan şöyle cevap verdi;
“İstişare mekanizmasını arttırdıkça ne yapmamız gerektiğinin bilgisini öğreniriz. Zira zaten kadınların, engellilerin de kuruluşları, dernekleri var. Onlara da çabuk ulaşırız.”
Songül Pala ise, konutlaşma sorunun Karaköprü’de sorun olup olmadığını, sorun ise nasıl çözüm bulacağını sordu.
Ahmet Kaytan da, “Sorundur. TOKİ’nin toplu konutu biraz küçük konuttur. Urfa’daki projeye biz öncülük ettik, ancak adımızdan bahsedilmesini istemedik. Ankara’dayken de düşündük. Biz TOKİ’yi Ankara’dan Urfa’ya gönderdiğimizde Belediye TOKİ’yi mahkemeye verdi. Dolayısıyla 1 yıl gecikti. Her sorunu birlikte el birliğiyle çözeceğiz inşaallah. Yeterki görev nasib olsun” diye cevap verdi.
Naci İpek’in, “Eleştirisel yazarsak geçmiştekiler gibi bizi tersler misiniz?” sorusuna Ahmet Kaytan, “Eleştiriye her zaman açık olacağız, saygıda, sevgide kusur etmeyiz” dedi.
Hamit Derman’ın, İmar ve irfan sözünüzle neyi kastettiniz?” sorusuna Ahmet kaytan şöyle cevap verdi;
“Sevgi Köprüsü projemiz olacak. Büyük şehirlerde yaşlıların, gençlerin, engellilerin aile merkezleri var.”
Abdülrezzak Elçi’nin, “Kültür Merkezi olacak mı?” sorusuna Kaytan, “Birlikte yaparız inşaallah” cevabını verdi.
Kelameltin Uğuzlu da, Urfa’nın Ademi (Hz.Adem), Nuh’i (Hz.Nuh) ve İbrahim’i (Hz.İbrahim) bölge olduğunu hatırlatarak, “Bu 3 Peygamberin dönemlerinde önemli olaylar olmuştur. Siz bunları göz önünde bulundurarak tarihi taş bina Urfa evlerini koruyacak mısınız? Çok katlı taş yapı evler yapacak mısınız? Botanik Bahçesi içersinde Çok Amaçlı Toplum merkezi düşünüyor musunuz? Kültür Merkezi yapacak mısınız?” sorusuna da Ahmet kaytan şöyle cevap verdi;
“Her şeyi dikkate alacak, birlikte istişare edip ihtiyaç olan, gerekli olan her hizmetin gelmesinde herkesin fikrini alacağız ve gerçekleştireceğiz inşaallah.”
Güli Aslan da, köylerin alt yapı sorunu ve Karaköprü’de arsa spekülatörü olduğunu belirterek neler yapabileceğini sordu.
Ahmet Kaytan da, köylerin çok önemli olduğunu belirterek, “En çok ilgilenmemiz gereken yerler köylerdir. Büyükşehir olduk. Gereğini mutlaka yapma gayreti içinde olacağız. Maşuk-OSB arası imara açılıp konut yapımı için teşvik edilirse arsa spekülatörlerinin önüne geçilip konut sorunu da çözülebilir diye düşünüyorum” cevabını verdi.
Ömer Faruk Kazancı, Ulaşım sisteminin oluşturulması ve Belediye Tahsilât Merkezlerinin açılması önerisinde bulundu.
Dr.Mahmut Kaya da, “Bütçe var, proje var, yetişmiş beyin var ancak çöreklenmiş bazı guruplara, belli yada gayrı meşru guruplara kullandırılıyor” diyerek seçildiğinde çok dikkatli ve titiz davranması gerektiği, söylediği gibi istişare mekanizmasını sürekli hale getirmesinde fayda olacağı önerisinde bulundu.
Yasin Yaşuk ise, Memur Sen Genel başkan Yardımcılığı gibi bir görevi bırakarak aday olduğunu hatırlatıp, “Makam sevdası mı? Hizmet sevdası mı? Başbakanımız ve bazı Büyükşehir Belediye Başkanlarımız gibi Çılgın projeleriniz var mı?” diye sordu.
Kaytan şöyle cevap verdi;
“Ahmet Kaytan, fedakârlık olarak bilinir, tanınır. Fedakârlık üzerine kurulan bir hayatta hiçbir dünyalık düşünülemez. Rahle-i Tedrisatta bize hep insana yatırımı, fedakârlığı telkin ettiler.”
Yemekli basın toplantısı, 3 saati aşan bir süre sonucunda karşılıklı tebrikler, selamlaşmalar ve kısa sohbetlerle sona erdi.

Kendi dilinden Ahmet KAYTAN kimdir?
Düne kadar dişiyle tırnağı ile alın teri ve emeği ile memleketin talihsiz bahtını değiştirmek için sivil toplum alanında mücadele ediyorduk. Bugün icra makamı olan siyasete girerek kentimizin kaderini hayra tebdil etmek istiyoruz. Ahmet Kaytan sizden biri, Urfalıların Ankara’daki eli ayağı..

Siyaset felsefemiz
Felsefemiz halka hizmet hakka hizmettir. Siyaset bizim için insanları en azami ölçüde memnun etme aracıdır. Halkımızın her kesimine ulaşmak onların sorunları ile hemhal olmak ve dertlerine derman olmak bizim için bir onur ve şereftir.

Yönetim anlayışımız
Seçim kampanyamız aynı zamanda yönetim parolamızdır. ne dedik “birlikte yöneteceğiz” dedik. Karaköprü’yü sivil toplumla, kadınlarla, gençlerle, engellilerle velhasıl toplumun tüm kesimleri ile birlikte yöneteceğiz. Bir kişinin her şeyi sevk ve idare ettiği yönetim anlayışı artık miadını doldurmuştur. Çağımız yönetişim çağıdır. Yani halkın çeşitli yollarla yönetime katıldığı bir yöntemdir. Bu nedenle geliştireceğimiz yol ve yöntemlerle Karaköprüdeki tüm halk bileşenlerini direkt ve dolaylı olarak yönetime ortak edeceğiz.

Hizmet vizyonumuz
Karaköprü Urfa’nın kentleşen yüzü olması gerekirken maalesef basiretsiz bir yönetim anlayışıyla içinde insan unsurunun olmadığı bir beton yığınağına dönüştürülmüştür. Yeşil doku, sosyal alan adeta yok denecek kadar azdır. Beton yığınları arasında nefes alamayan halkımıza yeşil bir çevre, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı sosyal tesisler inşa etmeyi planlıyoruz. Bu bağlamda emekliler, kadınlar, çocuklar ve engelliler için özel sportif ve sosyal etkinlik alanları hizmetimizin temelini oluşturacaktır. Ayrıca Karaköprüde geleneksel ve modern mimari tarzını içeren çoğulcu estetik mimari anlayışını öne çıkaracağız. Hizmette temel ilkemiz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm ilçe sakinlerine eşit hizmet anlayışıdır. (Müslüm ABACI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık