Ana Sayfa Siyaset Kaytan: Yerel seçimler, lider ülke misyonunu açısından önemli

Kaytan: Yerel seçimler, lider ülke misyonunu açısından önemli

AK Parti ile Türkiye’nin 70 yıllık kısırdöngüsünü kırdığını dile getiren Karaköprü Belediye Başkan aday adayı Ahmet Kaytan, “Yeni belediye sistemi kapsamında yapılacak yerel seçimler, lider ülke misyonu açısından önemli bir aşamadır” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2013 Çarşamba 11:59
Kaytan: Yerel seçimler, lider ülke misyonunu açısından önemli

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti Karaköprü Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Kaytan, Urfahaber ve Ruha TV’yi ziyaret ederek, siyasi manada görüş ve düşüncelerini paylaştı. Urfahaber imtiyaz sahibi ve Ruha TV yönetim kurulu başkanı Ahin Güneş ile fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye’de her alanda olduğu gibi basında da güzel gelişmeler olduğuna değinen Kaytan, “Urfahaber.net internet haber sitesiyle başlayan, Urfahaber gazetesi ve Ruha TV ile yoluna devam eden Ahin Güneş beyi ve ekibini tebrik ediyorum. Urfa için önemli hizmetlere vesile olacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

Aday adaylığını açıklamasından sonra çok güzel cümleler duyduğunu, toplumun ismi hiçbir şekilde speküle edilmeyen insanlara büyük teveccüh gösterdiğine şahit olduğunu dile getiren Kaytan, “Şanlıurfa belediyesindeki çalışma dönemimden, sendikacılık ve Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevime kadar üzerime düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin, ismimin fedakârlıkla anılmasının şahsıma ne kadar büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilincindeyim. Bu bilinçle, üzerimize yüklenecek her türlü sorumluluğu halkın desteğini de yanıma aldıktan sonra layıkıyla yerine getirebileceğimize inanıyor, şahsıma verdikleri destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yerel yönetim anlayışının, katılımcılık ile değişerek yönetişim haline geldiğini, dengelerin değiştiği dünyada Türkiye’nin lider ülke konumuna hızla yükselmeye başladığını belirterek, bu süreçte yerel yönetimlerin öneminin arttığına işaret eden Kaytan, “Türkiye, bölgesinde lider ülke olmaya koşarken Urfa da lider il olmak için doğum sancıları çekiyor” dedi.

EYALET SİSTEMİNE MODEL OLABİLİR

Türkiye’de AK Parti ile her alanda başlayan değişimin, önümüzdeki yerel yönetim seçimleriyle yeni bir yönetim anlayışının da temelini oluşturacağına inandığını dile getiren Kaytan, şunları söyledi: “Urfa’da salt belediye başkanlığı seçimi yaşanmıyor. Bu seçim, aynı zamanda değişen Türkiye yönetim sistemi için de bir modeldir. Hatta, yeni belediye sistemi ile kurulan büyükşehirler, eyalet sistemi modelinin de temelini oluşturabilir. Dolaysıyla sırf makam mevki peşinde koşan insanların, bu misyonla yüklü bir sistemde şansı olmayacaktır” dedi.

KARAKÖPRܒYÜ RANTİYE İLE ANILMAKTAN KURTARACAĞIZ

Yeni bir yerleşim yeri olduğundan dolayı, Karaköprü’nün kentin rantiyesinin döndüğü bir merkez haline geldiğini, bugüne kadar burada idarecilik yapanların kendilerini ister istemez rant kavgasının ortasında bulduğunu ifade eden Kaytan, “Türkiye’nin gelecek misyonunu, kentimizin ve ilçemiz Karaköprü’nün sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel yapısını iyi biliyorum. Karaköprü sınırları içersinde yaşayan insanların talep ve beklentileri, dezavantajlı gruplar olan kadınlar, yaşlılar, çocuklar ve engellilerin neler istediklerini biliyorum. Birlikte yöneteceğiz diyerek, toplumun tüm kesimlerinin yönetimde etkin olacağı bir yapı kurarak Karaköprü’yü sırf rant bölgesi, orada başkanlık yapan kişiyi de rantiyeci anlayışından kurtararak, kronikleşmiş bakış açılarınıdeğiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İMKÂNLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla, kamu bütçesinde çok önemli artışlar olacağına işaret eden AK Parti Karaköprü Belediye Başkanı aday adayı Ahmet Kaytan, “Urfa’dan bir milletvekilinin Bakan olması, Urfa’yı hükümetin gündemine taşıdı. Büyükşehir belediyesinin ilçe belediyeleri ile uyum içersinde olması da Urfa’yı şaha kaldıracaktır. Urfa bu fırsatı iyi değerlendirirse, değil Gaziantep ile yarışmak şehirleşme ve sanayileşme bakımından Kayseri ile yarışabilecek pozisyona gelebilecektir” şeklinde konuştu.

KARAKÖPRÜ İÇİN DÜŞÜNDÜKLERİ

Karaköprü’nün, kentin imar yükünü olabildiğine yüklediği bir bölge olduğuna değinen Kaytan, “Burada siyasal, sosyal ve kültürel dönüşüm yaşanmalı. İnsanlar şehre gidiyoruz dememeli, şehir burada kurulmalı. Sosyal alanlar oluşturulmalı. İlçenin birer mahallesi haline gelen köylerin yaşanabilir yerler haline getirilmesiyle kente göçün mutlaka önüne geçilmeli. Vatandaşın bizden beklentilerini, Allah rızası diyerek yola çıktığımız bu hizmet yolunda yerine getirirken, ihtiyaçları ve yeni projeleri kentin imar, sosyal durum ve ekonomik verilerini dikkate alarak sağlayacağız” dedi.

Şanlıurfa Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde yöneticilik yapan Ahmet Kaytan, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Şanlıurfa şube başkanlığı görevinde bulundu. 2007 yılında Memur-Sen Konfederasyonu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Kaytan, 2015 yılı sonuna kadar sürecek bu görevinden istifa ederek AK Parti Karaköprü Belediye başkan aday adayı oldu. Memur-Sen gibi Türkiye’in en önemli sivil toplum kuruluşunun desteğini arkasına alan Kaytan’ı yakından tanıyan Şanlıurfalılar da Kaytan’ın adaylığına önemli destek veriyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star