Şanlıurfa

Ana Sayfa Ekonomi Kayyum: Hedefimiz En Kısa Sürede Süreci Tamamlamak

Kayyum: Hedefimiz En Kısa Sürede Süreci Tamamlamak

ŞUTSO’ya kayyum olarak atanan heyet, Şanlıurfa’daki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol,” Hedefimiz en kısa sürede meclis üyelerini doldurmak. Oda başkanının seçilmesini sağlamak. Vali ve ilgili kurumlarla gerekli görüşmeleri gerçekleştireceğiz.”dedi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2016 Salı 00:03
Kayyum: Hedefimiz En Kısa Sürede Süreci Tamamlamak

FETÖ Soruşturması kapsamında zor günler Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kayyum atandı. ŞUTSO Eski Başkanı Sabri Ertekin'in FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından yerine kayyum olarak atanan ŞUTSO Eski Başkanı İsmail Demirkol ve beraberindeki ekip, ŞUTSO İl binasında basınla bir araya geldi.

 ‘VALİ VE GEREKLİ KURUMLARLA GEREKLİ TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

 TOBB tarafından atanan bir heyet olduklarını belirten Kayyum Heyeti ve ŞUTSO Eski Başkanı İsmail Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, ortaya çıkan gelişmeleri tamamlayıp süreci tamamlayacaklarını belirtti. Demirkol, şöyle konuştu:”Hedefimiz en kısa sürede meclis üyelerini doldurmak. Oda başkanının seçilmesini sağlamak. Vali ve ilgili kurumlarla gerekli görüşmeleri gerçekleştireceğiz.

“HERHANGİ BİR TASARRUFTA BULUNMAYACAĞIZ”

Şu süreçte maaşlarla ilgili bir sıkıntı bulunuyor. En kısa sürede çözmeye çalışacağız. Seçim dışında herhangi bir tasarrufta bulunmayacağız. İl yönetim kurulu belirlenecek, görevleri tebliğ edilecek. Seçimle ilgili herhangi bir takvim yok. ŞUTSO en güçlü STK kuruluşudur. Süreci hızlandırma temel hedefimiz. Devamsızlık, tutuklamalar ve görevden istifalar nedeniyle boşalan yerleri doldurmamız gerekiyor. Kısa sürede meclis, yönetim ve başkanın belirlenmesi gerekiyor.” ŞUTSO Eski Başkanı İsmail Demirkol, şu süreçte Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanlığına olmayacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star