Ana Sayfa Urfa Haberleri KCK'da Büyük Dalga

KCK'da Büyük Dalga

KCK soruşturması kapsamında polis büyük bir operasyon başlattı. BDP İstanbul İl Başkanlığı, Diyarbakır Belediyesi ve KESK polisin hedefinde.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 11:55
KCK'da Büyük Dalga
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen KCK soruşturması kapsamında 17 ildeki 103 adreste arama yapıldı. Şu ana kadar 32 kişinin gözaltına alındığı operasyonda toplam 45 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Polis, BDP İstanbul İl Başkanlığı, Diyarbakır Belediyesi ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Merkezi başta olmak üzere pek çok adreste arama yaptı. Soruşturma kapsamında Eski DEHAP Genel Başkanı şimdiki BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan, BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan ve DİHA muhabiri Murat Çİftçi nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtiliyor. Diyarbakır milletvekili Leyla Zana'nın da Ankara'daki ev ve ofisinde arama yapıldı.

BAYDEMİR'DEN TWITTER AÇIKLAMASI
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir,Twitter'da yaptığı açıklamada ''Belediyemize ait Aram Tigran konservatuarı basıldı. Bağlama, darbuka, keman, piyano, def vb suç aletlerinin buluduğu merkezimiz aranıyor'' diye yazdı.

VAN'DA HASARLI BELEDİYE BİNASINA KCK OPERASYONU
KCK operasyonları kapsamında Van'da da belediye ile BDP il binasına baskın düzenlendi. Polis, depremde hasar gören ve boşaltılan belediye binasında bazı evrak ve bilgisayarlara el koyarken herhangi bir gözaltının olmadığı belirtildi. Van'da yaşanan 2 depremin ardından Van Belediye binası hasar görmüş ve boşaltılmıştı. Orta hasarlı olarak rapor verilen belediye binası boşaltılmış, sadece evrak ve bazı bilgisayarların kaldığı öğrenildi.

KCK’ya yönelik operasyonlar kapsamında Şanlıurfa ve Viranşehir İlçesi’nde de BDP binaları ile bazı sivil toplum örgütlerinde arama başlatıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan BDP Şanlıurfa il Başkanlığı binasında yapılan arama sırasında BDP İl Başkanı Fatma İzol ile yöneticiler dışarıda bekletildi. Operasyonu haber alarak parti binasına gelen ve yöneticilerle görüşen BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, operasyonun İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in talimatı ile yapıldığını ileri sürüp, "Yaşananlar bize yönelik uygulanan siyasi soykırımdır ve İçişleri Bakanı’nın talimatı ile yapılmaktadır. Halkın iradesiyle birçok yerde ikinci parti olan BDP’ye yönelik bu operasyonlara boyun eğmeyeceğiz" dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık