Ana Sayfa Siyaset Keçiler yememiş, 3 subay götürmüş!

Keçiler yememiş, 3 subay götürmüş!

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün söz ettiği BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazada, kaza kırım görüntülerini bir subayın mektupla gönderdiği ve Gül’ün videoyu dönemin Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’e de izlettiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2011 Cumartesi 00:43
Keçiler yememiş, 3 subay götürmüş!
CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün söz ettiği BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazada, kaza kırım görüntülerini bir subayın mektupla gönderdiği ve Gül’ün videoyu dönemin Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’e de izlettiği ortaya çıktı. Görüntülerde askeri üniformalı 3 kişinin ‘helikopterin beynini’ söktüğü iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün geçtiğimiz günlerde ‘Helikopterin beynini keçiler sökmedi ya’ demesinin ardından gözlerin yeniden çevrildiği olaya ilişkin yeni bilgiler gelmeye başladı. Gül’ün “vatansever biri” demekle yetindiği bir subay, Çankaya Köşkü’ne bir mektupla birlikte, helikopter enkazının başında çekilmiş CD ulaştırdı. Amatör olduğu söylenen CD’de kaza yerindeki askeri üniformalı 3 kişinin görüntüsü var. Bunların ikisi, Gül’ün “Keçiler mi götürdü?” dediği helikopterin beynini sökerken, diğeri de işlemi kayda alıyor. Bu üç subayın da halen görev başında oldukları söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül, bu görüntüleri izledikten sonra Devlet Denetleme Kuruluna gönderiyor. Görüntüler olayı araştıran Özel Yetkili Savcılığa da ulaştırılıyor. Gül, Köşk’te yapılan bir görüşmede, görüntülerden dönemin Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’e de söz ediyor. Gül’ün, gazetecilere yaptığı açıklamadan önce, ağustos ayında BBP yöneticilerini Çankaya Köşkü’nde kabul ederek bu bilgileri aktardığı ortaya çıktı. İddiaya göre, Görüşmede Işık Koşaner, “Elimizden geleni yaptık. Haksızlık yapılıyor” deyince video ve fotoğrafları gösteren Gül, “Bunlar ne öyleyse” demiş. Gül, helikopterdeki vidaların “tornavida” ile sökülemeyeceğini ve bu üç kişinin yanlarında özel aletler de getirdiğini belirtmiş. 

(evrensel.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık