Ana Sayfa Urfa Haberleri Kendini Jiletledi

Kendini Jiletledi

ŞanlıUrfa'da, daha önce hasta olan kızına kimsenin yardım etmediğini iddia ederek, seyyar satış yaptığı tahta arabasını yakan 35 yaşındaki Enver Orhangazi, bu kez iş bulamadığını ve kullanıldığını iddia ederek belediye önünde kendisini jiletleri.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 13:32
Kendini Jiletledi
ŞanlıUrfa'da, daha önce hasta olan kızına kimsenin yardım etmediğini iddia ederek, seyyar satış yaptığı tahta arabasını yakan 35 yaşındaki Enver Orhangazi, bu kez iş bulamadığını ve kullanıldığını iddia ederek belediye önünde kendisini jiletleri. Kimseyi yanına yaklaştırmayan ve uyarılara aldırış etmeyen Orhangazi, arkadan yaklaşan bir vatandaşın elindeki jileti almasının ardından polisler tarafından biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirildi. 

Seyyar satıcılık yapan EnverOrhangazi, geçen Temmuz ayında beyninde tümör bulunan 8 yaşındaki hasta kızına 6 ay sonra ameliyat edileceğini öğrenince, Bamyasuyu Mahallesi'nde seyyar tezgahını benzin döküp ateşe verdi ve kendisini jiletledi. Polisin müdahale ettiği Orhangazi, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Konunun gazete ve televizyonlarda haber olarak yayınlanmasının ardından Orhangazi'yi arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hasta kızının tedavisi için destek olma sözü verdi. Bu sözün ardından Orhangazi'nin hasta kızı CHP il teşkilatı tarafından İstanbul'da bir hastaneye gönderildi. İstanbul'da kontrolü yapılan küçük kıza ilaç tedavisi uygulandı ve ameliyatı yapılmayarak ŞanlıUrfa'ya gönderildi. 

İŞSİZLİK BUNALIMI 

Kızının durumundan dolayı ekmek teknesi olan seyyar tezgahını ateşe verdiği için geçimini sağlayamadığını ileri süren Enver Orhangazi, uzun süredir iş aradığını ancak bulamadığını söyledi. Son olarak öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı üzerindeki ŞanlıUrfa Belediyesi'ne gelen Orhangazi, olumsuz yanıt alınca belediye önünde çağırdığı gazetecilere yaşadıklarını anlattı. İş aradığını ancak hem siyasi partilerin, hem de İş-Kur'un kendisini oyaladığını ileri süren Orhangazi, "Beni son olarak iş vereceklerini söyleyerek belediyeye gönderdiler. Belediye ise bana işçi almadıklarını söyledi. Herkes beni başından savıyor. Daha önceki olayımdan sonra Sağlık Bakanı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile bazı siyasiler beni arayıp her konuda destek olma sözü verdi. Ama iş isteyince, kimse yüzüme bakmıyor" dedi. 

KENDİSİNİ JİLETLEDİ 

Gazetecilere yaptığı konuşmanın ardından üzerindeki tişört ve fanilasını çıkaran Orhangazi, cebinde bulunan jilet ile kendisine zarar vermeye başladı. Gazetecilerin ve bu sırada etraftan geçenlerin uyarısına rağmen vücudunu kesen Orhangazi, yanına kimsenin yaklaşmamasını istedi. Bulvarda görev yapan 2 polis memurunun da uyarıda bulunduğu Orhangazi, "Kimse gelmesin. Yanıma yaklaşanın boğazını keserim. Sorumlusu da siz olursunuz" dedi. Konuşarak ikna edilemeyen Orhangazi, jiletle kendisine zarar verip, yanına kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Bu sırada onlarca kişinin etrafında toplandığıOrhangazi, jiletle kendisine zarar verip, kabalalığa bağırarak yaşadıklarını anlattı. 

BİBER GAZI İLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 

Dakikalarca kendisini jiletleyen ve 5 metre uzağındaki polislere 'Yaklaşmayın' diye bağıran Orhangazi'nin arkasından yaklaşan bir kişi, kolunu kavrayıp elindeki jileti aldı. Bir anda neye uğradığın şaşıranOrhangazi'yi daha sonra polisler yere yatırdı. Kelepçelenmek istenmesine rağmen direnen Orhangazi, polis tarafından biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirildi. Elleri arkadan kelepçelenen Orhangazi, daha sonra polisler tarafından ŞanlıUrfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardındanSarayönü Polis Merkezi'ne götürüldü.

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık