Ana Sayfa Urfa Haberleri Kent Konseyi Sabri Dişli'ye Emanet

Kent Konseyi Sabri Dişli'ye Emanet

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığına Sabri Dişli seçildi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2011 Pazartesi 17:21
Kent Konseyi Sabri Dişli'ye Emanet
Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığına Sabri Dişli seçildi.

Kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma ve çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık hesap sorma, hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerinin hayata geçirilmesi amacıyla 5393 sayılı yasa ile kurulmuş olan kent konseyleri; özellikle STK temsilcilerinin söz sahibi oldukları geniş katılımlı yerel kuruluş olarak bilinmektedir.

Şanlıurfa Kent Konseyinin 2.Dönem Seçimli Genel Kurulu Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Diban Başkanlığına ve üyeliklerine Necmettin sağlam,Cüneyt Altıparmak ve Abdurrahman Kırıkçının seçildiği Genel kurulda açış konuşmasını yapan kent konseyi eski başkanı Nihat Taş yaptıklarını ve yapamadıklarını sıralayarak birlikte görev yaptıkları yürütme kurulu üyelerine kendilerine destek veren vermeyen herkese teşekkür ettiklerini belirterek yeni seçilecek başkana başarılar diledi. Daha sonra kürsüye gelen Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU ise Üniversite olarak Kent Konseyine Yurt içinden Yurt dışından başarılı kent konseyleri örnekleri hususunda her türlü desteği verebileceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise yaptığı konuşmada Belediye olarak Kent konseyine bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü desteği vereceklerini belirterek eski başkan Nihat Taş’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye sırasıyla çıkan kent konseyi başkan adayları yapacakları hizmetleri ve çalışma şekillerini anlatarak sonucun Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını dilediler.Konuşmaların ardından yapılan seçimde son turda Sabri Dişli 72 delegenin 58 inin oyunu alarak başkan seçildi.Diğer aday Gökhan Gökmen ise 13 oy aldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık