Ana Sayfa Urfa Haberleri "KENTİMİ, KENDİMİ TANIYORUM" PROJESİ

"KENTİMİ, KENDİMİ TANIYORUM" PROJESİ

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli, proje kapsamında geziye katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2012 Perşembe 19:25
Vali Celalettin Güvenç ve eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli, ''Kentimi, Kendimi Tanıyorum'' projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.


Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa İli Kültür Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından hazırlanan projeyle öğrenciler, kentteki tarihi ve kültürel değerleri tanıma fırsatı buluyor.


Projede yer alan bin öğrenci, 90 kişilik gruplar halinde gezdiriliyor. Öğrencilerin gezi programının bugünkü bölümünde Vali Güvenç ve Ekrem Pakdemirli ile Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ve Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş ile bir araya geldi.


Burada bir konuşma yapan Vali Güvenç, güzel bir gün geçiren öğrencilerin mutlu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Sizleri çok seviyoruz. Sizleri iyi yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah okuyacaksınız. Önce kendiniz sonra aileniz ve ülkeniz için güzel şeyler yapacaksınız. Umudumuz, inancımız sizin yaşayacağınız Türkiye'yi daha güçlü hale getirmek'' dedi.-Eski bakandan çocuklara öneriler


Daha sonra programda bir konuşma yapan eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli de öğrenim gördüğü döneminde Manisa'da lise bulunmadığını belirterek, eğitim yıllarıyla ilgili hatıralarını paylaştı.

Şanlıurfa'nın çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden Pakdemirli şunları kaydetti:


''Burada liseleriniz, yüksekokulunuz, üniversiteniz var. İmkanlarınız var. Çok şükür Türkiye büyük mesafeler kat etti. Bugünlere geldik. Güzel bir yerdesiniz. Şimdi sizden anneler babalar ne istiyor- Bu okullarınız bitirin. Önce kendinize, ailenize, Urfa'nıza hatta insanlığa hizmet edin. Herkes onu istiyor. Bunu sizden bekliyor. Birbirinize karşı toleranslı olacaksınız. Kavga etmeden, fikirlerinizi değiş tokuş edeceksiniz. Birbirinizi seveceksiniz. İnsanoğlu sevgi üzerine kurulmuş. Bir de bu ilimizin özelliği var. Sofilerin, velilerin, peygamberlerin yaşamış olduğu bir il. Bunlar nerede yaşarlardı; hoşgörü ortamının büyük olduğu yerlerde. Farklı düşünceleriniz olabilir. Fakat siz onların da düşüncelerine hoşgörüyle yaklaşırsanız ihtilaf olmaz.''


Konuşmaların ardından Vali Güvenç ve Ekrem Pakdemirli öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


''Kentimi, Kendimi Tanıyorum'' projesi kapsamında, ilköğretim okullarındaki 8. sınıf öğrencileri kent merkezindeki müzeler ve Balıklıgöl'ü ziyaret etti. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık