Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel Kentin Aydınlığı İçin Çalışıyorlar

Kentin Aydınlığı İçin Çalışıyorlar

Adıyaman Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan kavşaklardaki trafik ışıklarının tamamı yenisiyle değiştiriliyor.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2011 Perşembe 05:43
Kentin Aydınlığı İçin Çalışıyorlar
Kentin ana arterlerinden olan Atatürk Bulvarı’ndaki kavşakların tümünün sinyalizasyon sisteminin yenilenmesi için zabıta müdürlüğüne bağlı trafik amirliği ekipleri yoğun çalışma sergiliyor.

Köy Hizmetleri Müdürlüğü ile Küçük Sanayi Sitesi arasındaki kavşakların eskimiş trafik ışıkları sökülerek, yerine Power Led’li ışıklar takılıyor. Yenilenen modern sinyalizasyon sistemi ile birlikte hem elektrik tasarrufunun sağlanacağı hem de ampullerin uzun süre dayanıklı olacağı belirtilirken, gerçekleştirilen bu çalışmayla birlikte kavşaktaki trafik akışının daha da rahatlayacağı kaydedildi. Belediyemiz olarak üzerlerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, “Şehir içi araç trafiğini ve yayaların geçişlerini rahatlatmak, ayrıca kazaların önlenmesini sağlamak amacıyla her türlü gayreti gösteriyoruz. Seyir halindeki araçların trafik ışıklarından faydalanması ve olası kazalara karşı önlemler almak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda şehrimizin ana arterlerinden olan Atatürk Bulvarı’ndaki eskimiş sinyalizasyon sistemini yeniliyoruz. Yeni sinyalizasyon ışıklarımız Power Led özellikli. Bu sistemin en büyük özelliği yüzde 75 enerji tasarruflu ve sık sık bakım gerektirmeyen ışıklar. Bu çalışmalarımızı kısa sürede neticelendirerek hizmete sunacağız” dedi.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ekinci’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Ekinci’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık