Ana Sayfa Dünya KERRY TÜRKLERLE OPERASYONA BAŞLIYORUZ

KERRY TÜRKLERLE OPERASYONA BAŞLIYORUZ

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’nin kuzeyindeki sınırların yüzde 75’inin Türkiye'nin kendi çabalarıyla güvenceye alındığını ve kalan 98 kilometrelik kısım için Türkiye’yle operasyona başlayacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 14:51
KERRY TÜRKLERLE OPERASYONA BAŞLIYORUZ

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye ile ortak bir operasyon yapılacağı yönünde açıklama yaptı. Türk yetkililer, bu konuda bazı adımlar atılacağını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, 'Suriye'nin kuzeyinde Türkiye ile ortak bir operasyona başlayacaklarını, böylece sınırın 98 kilometrelik bölümünde güvenliği sağlayacakları' yönünde açıklama yaptı. Bu açıklama üzerine Türk yetkililer, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletlerinin DEAŞ'a karşı ortak mücadele ettiklerini kaydederek, bazı adımların atılacağını ifade etti. 

 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2015-11-18 02:46:33Müşteba

    Kusura bakmayın ama DEAŞ ya da IŞİD 'in elindeki silahları kim gönderiyor acaba. "Tavşana kaç tazıya tut" ortadoğuyu yığdığınız silahlarla cehenneme çevirdiniz.Türkiye sınırlarını da kendini de koruyacak güçtedir. "Gölge etme başka ihsan istemem senden", Karıştığınız her yerde kan ve gözyaşı sel oluyor.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık