Ana Sayfa Güncel Kesk Dönem Sözcüsü Karaköprü’deki Lpg Patlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Kesk Dönem Sözcüsü Karaköprü’deki Lpg Patlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

İlimiz Karaköprü beldesinde bir benzin istasyonun LPG tankında bir haftadır yaşanan gaz sızıntısı önlem alınmayınca şiddetli bir patlamayla yaşandı.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 06:43
Kesk Dönem Sözcüsü Karaköprü’deki Lpg Patlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı
İhmal sonucu yaşanan patlamada ortalık savaş alanına dönmüş bir kişi ölü, 3 ağır 18 kişi yaralanmıştır. Patlamadan bir hafta önce çevre sakinlerinin gaz kokusu var diyerek, yetkililere şikâyete bulunmuşlardır. Buna rağmen yetkililerce herhangi bir tedbir alınmayarak felakete davetiye çıkarılmıştır. İlimiz şehirleşme anlamında gittikçe büyümektedir. Zamanında tartışmalı olarak ruhsat verilen ve şuanda yerleşim yerleri içerisinde kalan benzin istasyonları ciddi anlamda tehdit oluşturmaktadır.

 

             Bu patlamalar olmadan önce önlem alınması gerekiyordu illaki ölü ve yaralılar olduktan sonra mı önlem alınması gerekiyor?

Şehir içerisinde birer bomba gibi duran bu benzin istasyonlarını Valilik ve Belediyenin  bir an önce gereken tedbirleri alıp, insan yaşamı tehdit eden benzin istasyonlarına yönelik çalışma ve tedbirlerin alınması gerekiyor.

          Modern şehircilik anlamında yapılması gerekenler ortada dururken ilimizde hala bazı şeylerin el yordamı ve güç dengeleri hesaplanarak yapılması aslında yaşananların çokta tesadüfi olmadığını göstermektedir. Belediyenin ruhsat verirken halkın sağlığı ve hayatı hiçe sayılarak  rant ve yandaşın menfaati korunarak yapıldığı gün gibi ortadır.

Şimdi yetkililere soruyoruz, ölülerin ve yaralıların hesabını kim verecektir.ruhsat verirken bunları düşünmeden  sadece kendi menfaatlerini düşünerek  bu yaşananlardan sonra hiç mi vicdanları sızlamıyacak. 

 

    Bu arada evlerinin arasına benzin istasyon kurulmasına tepki gösteren halka polisin biber gazıyla dağıtmasını da şiddetle kınıyoruz. Halkın taleplerini karşılamak için görev yapanlar halka biber gazı değil, yaşamlarını korumak, korku ve kaygılarını gidermek için çalışmalıdırlar.

  İlimizde yaşanan bu ve benzeri olayların takipçisi olacağız .sosyal sorumluk misyonumuz gereği yapılan yanlışların giderilmesi için takipçisi olacağımızı  tüm kamuoyunu duyuruyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Başsavcı ve 6 Kişi Daha Tutuklandı

Şanlıurfa'da Başsavcı ve 6 Kişi Daha Tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık