Ana Sayfa Urfa Haberleri Kesk 'ten Van'a Yardımlar Devam Ediyor

Kesk 'ten Van'a Yardımlar Devam Ediyor

Şanlıurfa KESK Platformu Van’a 13 Kamyon malzeme yardımı gönderdi…

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2011 Perşembe 23:48
Kesk 'ten Van'a Yardımlar Devam Ediyor
KESK Şubeler Platformu deprem yaralarının sarılması için bölgeye 13 kamyon battaniye, kuru gıda ve malzeme yardımı gönderdi. Bu tür yardımlara ihtiyaç kalmadığını belirten yetkililer yağan kar ve hava sıcaklıklarının eksinin altına düşmesi nedeniyle çadır teminin ön planda tutulması gerektiğini belirtti. Şubeler Platformu bu amaçla çadır temini için çalışma başlattı.


Bugün yardımların tır ve kamyonlara yüklediği sırada bir açıklamada bulunan SES Sendikası Şanlıurfa Şubesi Başkanı Doktor İsmet Karadağ şunları söyledi; “Biliyorsunuz Van’daki deprem felaketinden sonra ülkenin dört bir yanından yardımlar yapılıyor. Biz Urfa’da KESK Şubeler Platformu olarak; Pazartesi gününden bu yana yaklaşık 12 kamyon yardım gönderdik. Bugün itibari ile 2 tane TIR yola çıkacak. Yalnız bugünden itibaren sizler aracılığıyla vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Daha çok çadır üzerine yoğunlaşacağız. Giysi ve yiyecekler oldukça artmış. Dolayısıyla bugün 300’e yakın çadır yaptırmış bulunmaktayız. Bu TIRlarla o çadırları da yollayacağız. Bununla birlikte toplam 13 kamyon kuru gıda, battaniye, malzeme vs. gönderilmiş durumda. Az önce de belirttiğim gibi havaların soğuması nedeniyle biz daha çok çadır ihtiyacı temini için çalışma yürüteceğiz. Çünkü bölgeden gelen haberlerde çok ciddi çadır ihtiyacı bulunuyor. İsteyen vatandaşlarımız çadırlarını diktirerek yardım noktamıza ulaştırabilir”


“YARDIM KOORDİNASYONU DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR”


Van’a gönderilen yardımların yerine ulaştığını belirten Karadağ; “KESK Şubeler Platformu deprem bölgesinde hazır bulunuyor. Buradan giden yardımlar oraya teslim ediliyor. Yardım koordinasyonunda bir sıkıntı yok” dedi.


Öte yandan yardımda bulunmak isteyen vatandaşların 11 Nisan Şehir Stadı karşısındaki sendika binasına yardımlarını teslim edebileceği ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık