Ana Sayfa Eğitim "KEŞKE DEĞİL HAYIR DE"

"KEŞKE DEĞİL HAYIR DE"

Yenişehir Gençlik Merkezi'nce Şanlıurfa Rehberlik Araştırman Merkezi ile ortak yapılan madde bağımlılığı, zararları ve tedavi yöntemleri hakkında seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2016 Cuma 06:54

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl  Müdürlüğüne   bağlı  Yenişehir  Gençlik Merkezinde Şanlıurfa Rehberlik Araştırman Merkezi ile ortak yapılan ‘’KEŞKE DEĞİL HAYIR DE ’’ kapsamında  madde bağımlılığı, zararları ve  tedavi yöntemleri  hakkında seminer düzenleyerek çalışanlar ve eğitmenler bilgilendirdi.

Şanlıurfa Rehberlik Araştırman Merkezinden Rehberlik Öğretmenleri Gazi TUNÇ ve Hüseyin BENGİ’nin katıldığı seminerde,  uyuşturucu madde, bağımlılık nedenleri ve önleme çalışmaları konularında bilgiler verdi.

Zararlarını görsellerle anlatan uzmanlar,  tedavi yöntemleri ve alınması gereken tedbirleri de  örneklerle anlattı.

Ardından konu ile ilgili çalışanların ve eğitmenlerin sorularını yanıtlayan uzmanlar, Gençlik merkezlerinin gençler  için bir nimet olduğunu hatırlatarak, özellikle parklarda okul önlerinde, bu işi yapan kişilerden uzak durulmasını ve  bun kişilerle arkadaşlık yapılmaması gerektiği vurguladı.

YGM Müdürü  Hamit DERMAN : “Şanlıurfa Rehberlik Araştırman Merkezi ile ortak olduğumuz   yapılan ‘’KEŞKE DEĞİL HAYIR DE ’’ kapsamında  madde bağımlılığı, zararları ve  tedavi yöntemleri  hakkında  gençlik merkezimizde  seminer düzenledik.Gençlik için önemli bir tehdit durumuna gelen uyuşturucu madde ve zararlı alışkanlıklar konusunda çalışanlarımızı ve gençlik merkezimizde ders veren eğitmenlerimizi  bilgilendirdik.Bu tür çalışmalarımız devam edecek.Bu konuda gençlerimiz bilgilendirerek tehlikenin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak  görevlerimiz arasında.” Dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık