Ana Sayfa Güncel Kıbrıs Diye Bir Devlet Yok

Kıbrıs Diye Bir Devlet Yok

KKTC'de sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, bugün 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılacak Erdoğan, "Kıbrıs diye bir devlet yoktur. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vardır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır" dedi

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 09:21
Kıbrıs Diye Bir Devlet Yok
Eroğlu: 1974 olmasaydı Kıbrıs Filistin gibi olurdu
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ortak basın açıklamasında yaptığı konuşmada, 1974 Harekâtı'nın önemine değindi, Erdoğan'ın kendisiyle paylaştığı bir düşüncesini aktararak, "Bizler nerden nereye ve nasıl geldiğimizi bilen bir halkız. 1974 Harekâtı olmamış olsaydı bugün nerelerde olacağımızın farkındayız. Sayın Başbakan'ın da ifade ettiği gibi Filistin'den daha beter bir durumda olacaktık. Filistin'in başına gelen Türk halkının da başına gelecekti" dedi.

Erdoğan Kıbrıs'a makam aracıyla geldi
KKTC'deki Barış ve Özgürlük etkinliklerine katılmak için başkent Lefkoşa'ya gelen Başbakan Erdoğan, ilk kez bir yurt dışı gezisine başbakanlığa ait araçları da getirdi. Başbakan Erdoğan, Kıbrıs'a gelmeden iki gün önce 002 kırmızı plakalı makam aracıyla diğer koruma araçları da Kıbrıs'a getirildi. Erdoğan Kıbrıs'taki temasların da bu araçları kullandı. Erdoğan bugüne kadar yurt dışı gezilerinde gittiği ülkelerde kendisine tahsis edilen araçları kullanıyordu.

'Dünya liderini bağrımıza basıyoruz'
Barış ve Özgürlük Bayramı etkinlikleri çerçevesinde KKTC'ye gelen Başbakan Erdoğan, Ercan Havaalanı'nda binlerce Kıbrıslı Türk tarafından karşılandı. KKTC Başbakanı İrsen Küçük'ün, "Dünya liderini bağrımıza basıyoruz" diye takdim ettiği Erdoğan, Başbakanlık otobüsünün üzerinden coşkulu kalabalığa seslendi. Girne Boğaz Şehitliği ile Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.

Petrol için Türkiye'siz adım atılamaz
Erdoğan, BRT ve TRT'nin ortak yayınına katıldı. Erdoğan, Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin petrol aramaları ve enerji politikasıyla ilgili gelişmelerin hatırlatılması üzerine "Bu hesaplar Türkiye'ye rağmen Doğu Akdeniz'de yapılamaz. Asla bu işlere girmeyin demiştik. Müdahalemiz farklı olur demiştik. Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'nin içinde olmadığı bir adımı kimse atamaz" yanıtı verdi. (SABAH)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star