Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu Barış İçin 'İmralı' Dedi

Kılıçdaroğlu Barış İçin 'İmralı' Dedi

Mesut Değer, CHP’de geçmiş yönetimler döneminde Kürt sorununun ihmal edildiği iddialarının da doğru olmadığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun teröre yaklaşımını eleştiren Değer, “90’lı yıllarda bu konuda herkes susarken biz bir rapor hazırladık.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2011 Pazar 21:23
Kılıçdaroğlu Barış İçin 'İmralı' Dedi
Mesut Değer, CHP’de geçmiş yönetimler döneminde Kürt sorununun ihmal edildiği iddialarının da doğru olmadığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun teröre yaklaşımını eleştiren Değer, “90’lı yıllarda bu konuda herkes susarken biz bir rapor hazırladık. Sizin ortaya koyduğunuz program ve proje nedir? Bugün açılım diye getirilen Hakikatler Komisyonu önerisi yıllardır İmralı tarafından dile getiriliyor. Biz şimdi bunu alıp parti görüşü yaptık” dedi. 

Bir Parti Meclisi üyesinin “CHP olarak bizim terör konusuna ve Kürt sorununa bakışımız ne?” şeklindeki soru üzerineKılıçdaroğlu’nun, “Doğru gördüğümüz politikaların kimin tarafından dile getirilmesi önemli değil. Ben ‘eğer barış gelecekse bu konuda İmralı ile de görüşülebilir’ dedim. Hâlâ aynı görüşteyim. Bizim bu konuda parti programımız net. Ben anadilin öğrenilmesinden yanayım. Ama devlet eliyle öğretime karşıyım. CHP’nin resmi görüşü budur” dediği kaydedildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star