Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu da Onay Verdi

Kılıçdaroğlu da Onay Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Meclis Başkanlığı hakkında yaptığı görüşme sona erdi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 13:26
Kılıçdaroğlu da Onay Verdi
  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyareti sona erdi. Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki makamında yapılan görüşme, 25 dakika sürdü.

ÇİÇEK: İSİMLER NOKTASINDA BİR ŞEY YOK

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, meclis başkanı seçimi konusunda muhalefet partilerinin düşüncelerini almak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettiğini söyledi.

Çiçek, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu TBMM'deki makamında ziyaret etti. Cemil Çiçek, görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, şunları kaydetti:

''Bu ziyaretin maksadının ne olduğunu genel başkan yardımcımız randevu talebinde bulunurken ifade etmişti. 24. dönem parlamento çalışmaları dünden itibaren başlamış oldu. Anayasa ve İçtüzük gereği önümüzdeki pazartesi günü meclis başkanlık seçimi yapılacak. Tabiatıyla biz de muhalefet partilerimizin bu konudaki tavsiyelerini, telkinlerini, düşüncelerini almak üzere bu ziyareti gerçekleştirmek istedik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Fırsat verdiler, ilk görüşmeyi yapmış olduk. Bu çerçevede yaptığımız görüşmedir. Ziyaretin maksadı budur. Konuştuğumuz konu da budur. Onun dışında isimler noktasında bir şey yok.''

Gazetecilerin soruları üzerine Çiçek, ''Ziyaretin konusu neyse o çerçevede bir değerlendirmedir'' dedi.

KILIÇDAROĞLU: KONUNUN MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İLE İLGİLİ OLDUĞU İFADE EDİLDİ. BİZ BU KONUYA SADIK KALMAYA ÇALIŞACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile yapacağı görüşmenin konusunun Meclis Başkanlığı olduğunun söylendiğini belirterek, ''Biz bu konuya sadık kalmaya çalışacağız'' dedi. Kılıçdaroğlu, görüşme için TBMM'ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Görüşme talebinin Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'ten geldiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Meclis Başkanlığı seçimi için bize geleceklerini ifade ettiler. Biz de kabul ettik'' diye konuştu.

''Olumlu bir adım bekliyor musunuz? Somut bir öneriniz olacak mı?'' sorusuna ise Kılıçdaroğlu, ''Konunun Meclis Başkanlığı seçimi ile ilgili olduğu ifade edildi. Biz bu konuya sadık kalmaya çalışacağız'' karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine, tutuklu milletvekillerinin durumunun çözümü konusunda yasa teklifi verilip verilmeyeceğinin arkadaşları tarafından değerlendirildiğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, Çiçek'in isminin Meclis Başkanlığı için öne çıktığının belirtilmesi üzerine ''Öne çıkıyorsa sorun yok zaten'' dedi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nu TBMM'de karşılamak için bekleyen eski Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Çiçek'in meclis başkanlığına nasıl baktıklarının sorulması üzerine, ''Uzlaşmacı bir kişiliği var. Siyasi tecrübesi çok fazla bir insan. Ama aday mı değil mi onu bilmiyoruz'' diye konuştu.

''Aday olursa destekler misiniz?'' sorusunu Hamzaçebi, ''Onu grup genel kurulu kararlaştırır'' diye yanıtladı.

Hamzaçebi, ''Aday çıkaracak mısınız?'' sorusu yanıtlarken ise ''Önce yemin etmemiz lazım. Önümüzdeki öncelikli sorun yemin sorunu'' dedi.(sabah)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star