Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu: Özerklik Şartını Kabul Edeceğiz

Kılıçdaroğlu: Özerklik Şartını Kabul Edeceğiz

Hakkari'de partililere seslenen Kılıçdaroğlu, "Evrensel kurallar dedik. Yine evrensel kurallar diyoruz. Yerel yönetimleri, Avrupa’da kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 12:41
Kılıçdaroğlu: Özerklik Şartını Kabul Edeceğiz
CHP'nin Hakkari'de düzenlediği mitinge, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililer katıldı. Van'daki mitingden sonra havayolu ile Hakkari'ye gelen Kılıçdaroğlu, ilk olarak Hakkari Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret etti.

Basın mensuplarının Vali Türker'e, "Emniyet kayıtlarına göre Başbakan'ın mitingini ne kadar kişi izledi" sorusuna Türker, iki bin yanıtını verdi. Daha sonra Adliyede Cumhuriyet Başsavcısı'nı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, buradan belediyeye kadar yürüdü. Yol boyunca vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu'nu makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşılayan Bedirhanoğlu, makam odasında bir süre sohbet etti.

BİZİ ŞEREFLENDİRMİŞTİR

Bedirhanoğlu, yapılan ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun belediyeyi ziyaretini yorumlayan Bedirhanoğlu, şunları söyledi:

"CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de önemli bir şahsiyet olduğunu düşünüyoruz. Belediyemizi ziyaret etmeleri bizi şereflendirmiştir. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyorum. Herkesin her partinin Türkiye'nin her yerini ziyaret etme hakkı vardır" dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasını yapmak için parti otobüsüne çıkmaya çalışırken,yoğun sevgi gösterisinde bulunan CHP’liler kısa süreli izdihama yol açtı.

YEREL YÖNETİMLER VE ÖZERKLİK ŞARTINI KABUL EDECEĞİZ

Konuşmasında yerel yönetimlere özerklik konusuna değinen Kılıçdaroğlu: ‘’Evrensel kurallar dedik. Yine evrensel kurallar diyoruz. Yerel yönetimleri, Avrupa’da kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz. Böylece yerel yönetimlerin güçlenmesi, halka daha sağlıklı hizmet vermesi, sağlıklı gelirlere kavuşması belediye başkanlarının Ankara’ya gidip para dilenmemesi gibi...Bütün onları savunacağız.’’dedi.VATANDAŞ KEPENK KAPATIYORSA BİR DERDİ VARDIR

Başbakan Erdoğan'ın Hakkari mitinginde esnafın kepenk kapatması hakkında: ‘’Geldi buraya miting yaptı. Hakkarili esnafımız kepenk kapattı. Çıkmış Belediye Başkanı’nı suçluyor. Arkadaş önce bir düşün sen başbakanlık yapıyorsun vatandaş kepenk kapatıyorsa bir dert var bir sorun var. O tür sorunlarla ilgilen dertle ilgilen bak bakalım neden oluyor.’’ diye konuştu.

HÜKÜMET KAYIPLARIN ORTAYA ÇIKMASINI İSTEMİYOR

Kılıçdaroğlu, KCK operasyonlarını da bir kez daha eleştirdi. Biz Meclis'te kayıpları bulalım dedik. Ama iktidar partisi bu ülkenin kayıplarını ortaya çıkarmak için Meclis'te komisyon kurmaya yanaşmadı. Belediye başkanlarını tutuklayacaksın, onların ellerini kelepçeleyeceksin, sıraya dizip fotoğraflarını çekeceksin... Halkın iradesiyle seçilmiş belediye başkanlarının aylarca gözaltında tutulmasını istemiyoruz."dedi.

Yüksekova Haber
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık