Ana Sayfa Siyaset Kılıçtaroğlu, Başbakanı Aradı: Geliyorum

Kılıçtaroğlu, Başbakanı Aradı: Geliyorum

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ı telefonla arayarak Pazar günü Yenikapı'da yapılacak olan mitinge katılacağını ancak şartları olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2016 Cuma 03:11
Kılıçtaroğlu, Başbakanı Aradı: Geliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ı telefonla aradı.Kılıçdaroğlu, görüşmede Pazar günü Yenikapı'da yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılma kararını iletti, miting programına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

ATATÜRK POSTERİNDEN BÜYÜK POSTER İSTEMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'la yaptığı telefon görüşmesinde, pazar günü gerçekleştirilecek "Şehitler ve Demokrasi Mitingi"nde dev bir Atatürk posteri olmasını ve bundan daha büyük posterin olmaması gerektiğini söyledi.

 

DEVLET PROTOKOLÜNÜN UYGULANMASINI İSTEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu ile Binali Yıldırım arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, CHPliderinin devlet protokolü uygulanmasını istediği ve konuşma sürelerinin belli olmasını istedi.

ABDULLAH GÜL DE ARAMIŞ

Kemal Kılıçdaroğlu bu kararı vermeden önce Binali Yıldırım'la bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Abdullah Gül de telefonla Kılıçdaroğlu'nu arayarak mitinge katılmasının önemli olduğunu bildirdi.

 

 

 

 

kaynak: haberler.com

Watch video!
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star