Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri "KİMSE SIRTIMIZDA YÜRÜMESİN"

"KİMSE SIRTIMIZDA YÜRÜMESİN"

Şanlıurfa Vakfı eski Genel Sayman'ı Abdülkadir Algın vakıf genel merkezinin uygulamalarını sert dille eleştirerek "kimse sırtımıza yürümesin" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2012 Salı 12:42
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Vakfı genel Merkezi'nde yönetim kurulunda bulunan üyelerin isitifaları ile başlayan Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi'nin doktor Müslüm Sunay Başkanlığındaki yönetiminin vakıf genel merkezi tarafından değiştirilmesi ve Doktor Süleyman Gök'ün atanması ile devam eden vakıf içi kriz durmak bilmiyor.


Vakıf içerisinde yaşanan en son olay ise, aylar önce istifa ettiği halde istifasının işleme konulmadığını iddia eden Şanlıurfa Vakfı eski Genel Sayman'ı Abdülkadir Algın Urfa Haber'e yaptığı özel açıklamalarda, vakıf genel merkezinin uygulamalarını sert dille eleştirdi. Algın, vakıf genel başkanı Samet Atabay'a atıfta bulunarak "kimse sırtımıza yürümesin" dedi. "Atabay ne yapmaya çalışıyor anlamış değiliz. Yönetim kurulunda ki seçilmiş arkadaşlarımızın neredeyse tamamına yakını bay başkanın keyfi tutumu ve kararları yüzünden istifa etti.


İstifa dilekçelerini verdi. Ancak Atabay bunları işleme koymak istemiyor. İstemediği gibi de sanki bu arkadaşlar halen görevdeymiş gibi kararlar alıp, onların ismi ile lanse ediyor. Hiç te yakışık bir davranış değil. Vakıf yeterince zarar gördü. Bu vakıf şahsıların değil, tüm Şanlıurfa halkınındır. Bundan dolayıdır ki, kimsenin bu vakfı yıpratmaya hakkı yoktur. Başkanın bu tutumlarını kimse tasvip etmiyor. Resmen başkan kendi, çalıp kendi oynuyor. En son aldığımız bilgiye görede Ankara'da önümüzdeki aylarda yapılması planlanan  - Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Günleri'ne destek veren tüm kuruluşlar bu yüzden desteğini çekti yönünde.  Vakıf yeterince yıpratıldı. Onun için artık, Şanlıurfa Vakfı'nda kimse sırtımızda yürümesin" dedi.


Öte yandan Şanlıurfa Vakfı Genel Merkezi'nin resmi web sitesinde yer alan Vakıf Logosunun Şanlıurfa'yı simgeleyen motiflerin çıkarılarak sadece "Ş" ve "V" harflerinden oluşan yeni logonun yer alması Şanlıurfa kamuoyunda  "Bu nasıl logo. Ne Şanlıurfa'yı ne de Şanlıurfa Vakfı'nı sembolize ediyor. Basit düşüncelerin, basit bir ürünü" şeklinde eleştirildi.


Aynı kimseler ayrıca Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi'nin 40'ın üzerinde kurcu üyesi bulunmasına karşın, Şanlıurfa Vakfı Genel Merkezi'nin vakfın üyesi bile olmayan kimselerden yeni yönetim oluşturarak atamasını gayri etik ve siyasi manevra olarak değerlendirdiler.


Bilindiği üzere Şanlıurfa Vakfı'nda son dönemde yaşanan olaylar sonrasında Vakıf Yönetimi'nde yer alan ve Samet Atabay ile birlikte yönetime gelen Yusuf Kılıç, Feyyaz Küçük, Osman Güzelgöz, Abdülkadir Algın, Zeynel Yeşilay, Mehmet Gültekin, Naci Satış, Nursel Tokgöz, Prof. Dr. Ahmet Kılıçoğlu ve birkaç kişi daha yönetimden istifa etmişti.Urfa Haber - ÖZEL HABER
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık