Ana Sayfa Urfa Haberleri Kimse Yok Mu Derneği ‘Okulumu Seviyorum’ dedi.

Kimse Yok Mu Derneği ‘Okulumu Seviyorum’ dedi.

Kimse Yok mu Derneği Şanlıurfa şubesi Bozova ilçesine bağlı iki köy okuluna yardım götürdü ve eksiklerini tamamladı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2011 Çarşamba 04:29
Kimse Yok Mu Derneği  ‘Okulumu Seviyorum’  dedi.
İlçe merkezinden uzak olan Aylan ilköğretim okulu ve Denizbacı ilköğretim okuluna yardım ulaştırdı.

Kimse yok mu derneği ve İlçe milli eğitim müdürlüğü ile beraber eksikleri belirlenen iki okula Kimse derneği Okulumu seviyorum diyerek Okulu sevdirme ,güzelleştirme ve Eğitime katkıda bulunmak amacıyla okulların eksiklerini giderdi.
Kimse Yok mu Derneği Şanlıurfa Şube müdürü sayın Mustafa Uslu ’ya yapılan yardımın neler olduğu sorusuna, ‘Öncelikle okulların eksikleri belirlendi, Aylan ilköğretim okuluna onarım ve boya ihtiyacı vardı. Sıra örtüsü ve yazı tahtası yenilenmesi gerekiyordu. Köy okulu olması çocukların kalem ve defter yani kırtasiye eksikleri vardı. Denizbacı ilköğretim okulunda ise Anasınıfının materyal eksikleri, halı, perde ve öğrencilerine kırtasiye eksikleri gibi eksikler, Bu eksikler için Neler yapılabilir diye yönetim kurulumuzca toplantılar yapıldı. İlçe milli eğitim müdürü ile irtibata geçildi, yapılacaklar ve yapılması gerekenler için destek alındı ve Bu öğrencilerimizin bir sağlık taramasından geçirerek şehirden uzak olmasından kaynaklanan ve varsa bir problemin ön teşhisle belirleme ve giderme adına SADER, Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğimizin Doktorlarıyla birlikte ve Eksikler tamamlandıktan sonra okula yardıma gidildi ve çocuklarımıza velilerimize ve özellikle orada öğretmenlik yapan öğretmenlerimize okullarımızı moral ve motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik. Sayın Uslu yapılan yardımların neler olduğunu da sözlerine ekledi;
Sayın Uslu :’Aylan ilköğretim okuluna , Okulun Onarımı, Okulun tamamının boyanması, Masalarına örtü, Sınıf içi materyaller, Perdeler ,kütüphanesine hikaye kitabı,Futbol ve voleybol topu ve tüm öğrencilerine kırtasiye malzemesi, Oyuncak, Giyim malzemesi verildi ve ilçe milli eğitimden alınan Atatürk köşesi ve panosu,Yazı tahtası da verildi.  Denizbacı ilköğretim okuluna ise; Anasınıfının materyal eksikleri, halı, perde, Sınıf içi materyaller, kütüphanesine hikaye kitabı, Futbol topu, voleybol topu ve tüm anasınıfı öğrencilerine kırtasiye malzemesi, Oyuncak, Ayakkabı ve Giyim malzemesi verildi. Bunun yanında bu okullarımızın öğrencilerinin de sağlık taramasından geçirildi. Her öğrenciye de diş fırçası ve macunda dağıtıldı.
Yönetim kurulu başkanı Müslüm Halhallı” Derneğimizin eğitime verdiği önemi bir kez daha şahit oluyorsunuz. Katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere  teşekkür ederim.”dedi. Sayın Halhallı şube olarak  yaptıkları faaliyetler olarak Ailelerimize Gıda, Giyim, Ev eşyası, Sünnet, Kira, Düğün, Çeyiz , Kırtasiye, Et yardımı ve Okul Yardımları gibi yardımlarının olduğunu ve duyarlı hayırseverler den destek beklediklerini yeniledi. 
Şube müdürü sayın Mustafa Uslu ise;” Bu tür çalışma ve faaliyetlerinin devamlılığının öğrenci ve ailelerine ve öğretmenlere yaptığı katkı ve motivasyondan dolayı mutluluk duyuyoruz. Motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik. Katkıda bulunan Gönüllülerimize, Esnaflarımıza ve Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Öğrencilerimize de eğitimleri boyunca başarılar dilerim. Yardımsevere de yapılan bu çalışmaların devamlılığı için desteklerinin devamlılığını dilerim.” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık