Ana Sayfa Urfa Haberleri KİMSE YOK MU DERNEĞİ ,SURİYELİLERİN EVLERİNİ TAŞIYOR

KİMSE YOK MU DERNEĞİ ,SURİYELİLERİN EVLERİNİ TAŞIYOR

Suriye’den göç edip Türkiye’ye yerleşen ve dört yıldır Şanlıurfa’da barınan kira ödeyemeyince sık sık ev değiştirmek zorunda kalan Suriyeliler taşınmak için araç parası bulamayınca Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneğinin Kapısını çaldılar.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2014 Pazar 15:24
KİMSE YOK MU DERNEĞİ ,SURİYELİLERİN EVLERİNİ TAŞIYOR

Evlerini taşımak için derneğe ait pikapla ev taşınmasında yardımcı olabilirler  mi ? diye müracaat edince, dernek yetkilileri de olumlu yaklaşarak ailenin evi bir gece vakti taşınmış oldu.

Şanlıurfa’da bir ilki başlatan Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Şubesi yetkileri “ Suriyeli ailelerin gerçekten ev kirası ödemede çok sıkıntı çektiklerini, onlara kimsenin ev vermek istemediğini, çok zor şartlarda ev kirası ödediklerini, en düşük ev kiralarının 400TL civarında olduğunu” belirttiler.

Suriye’deki savaştan kaçarak  birkaç ay önce Şanlıurfa’ya yerleşmiş Cihan ailesinin Eyyübiye ilçesinden Bağlarbaşı bölgesine akrabalarının yanına taşınması kolay olmamış. Kocası iki yıl önce vefat etmiş üç kız, bir erkek çocuğa bakmak, onları çekip çevirmek anneye düşmüş. Anne ve büyük kızı temizlik işlerinde çalışarak hayatlarını sürdürmeye çalışıyor, zorluklarla savaşıyor âdeta.

Kimse Yok Mu Derneğine teşekkür eden anne” bu iyiliği unutmayacaklarını, gece vakti ev taşıma için yapılan bu fedakârlığı takdir ettiğini” belirtti.

Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Şube Müdürü Fevzi Şahin “ Gönüllü bir arkadaşımızın vasıtasıyla ulaştığımız aileye gıda, giyim, battaniye gibi yardımlarda bulunduk. Ailenin başka bir mahalleye taşınmak istediğini söylediler, kaldıkları yerin çok nemli ve havasız bir yer olduğunu görmüştük. Biz de taşınma konusunda yardımcı olacağımızı belirtince sevindiler. Bir araç kiralamak en az 150 TL. Bu onların 10 günlük ücreti demek. Onlar için az para sayılmaz. Böyle bir hizmeti başlatmış olduk. Bunun gibi dul yetim bir ailenin bu şekilde yardımlarına koşmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık