Ana Sayfa Urfa Haberleri KİMSE YOK MU DERNEĞİ'NDEN SURİYELİLERE YARDIM

KİMSE YOK MU DERNEĞİ'NDEN SURİYELİLERE YARDIM

Ülkelerindeki iç savaştan dolayı zor durumda olan Suriyelilere, Kimse Yok Mu Derneği tarafından gıda, battaniye ve giyecek yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2014 Çarşamba 17:47
KİMSE YOK MU DERNEĞİ'NDEN SURİYELİLERE YARDIM

Kızılay'ın bilgisi dahilinde yardım paketlerini alan yetkililer, malzemelerin küçük yardım paketler halinde dağıtılacağını belirterek, yardımseverlere teşekkür ettiler.

Çevre ülkelere göç etmiş 2 milyonu aşkın Suriyelinin yanı sıra kendi ülkelerinde zor şartlarda yaşamlarını sürdüren insanlara da komşu olarak yardımda bulunmanın tüm sivil toplum kuruluşlarının üzerine düşen önemli bir görev olduğunu ifade eden Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Şube Müdürü Fevzi Şahin, "Elektrik ve içme suyu sıkıntısı da çekilen bu kış şartlarında; gıda, battaniye, ısınma ve çocuk maması gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanında, ayrıca ilaç ve ilk yardım malzemeleri de yoklar listesinde. Dernek olarak Şanlıurfa'da her hafta 50 aileye yardım yapmayı planladık ancakSuriye'deki ve kamplardaki insanları da unutmamak gerekiyor. En çok onlara yardım elini uzatmak gerekiyor" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık