Ana Sayfa Urfa Haberleri Kimsesiz çocuklar için muhteşem gece...

Kimsesiz çocuklar için muhteşem gece...

Şukad ve Ortak Payda Derneklerinin ortak organizasyonu ile Şanlıurfa Yetiştirme Yurdu'nda kalan yaklaşık 60 kadar çocuk için etkinlik düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2013 Cuma 19:06
Kimsesiz çocuklar için muhteşem gece...

Kısa adı ŞUKAD olan Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği Başkanı Vildan Polat ve Ortak Payda Derneği Başkanı Erkan Çiftbudak her yıl geleneksel hale getirdikleri ve Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar için "Yılbaşı Eğlencesi"nin 3. sünü yetim çocuklarla birlikte bu yıl da coşkulu bir programla kutladılar.


Şanlıurfa merkez Yenişehir semtinde yer alan Hacı Bekir Sofrası'nda tertiplenen geceye Şanlıurfa Yetiştirme Yurdu'nda kalan 60'ın üzerindeki çocuğun katılımı sağlandı.

ŞUKADve Ortak Payda Derneği tarafından organize edlen gecede kimsesiz çocuklar doyasıya eğlendi. Her iki derneğin üyelerinin aileleri tarafından hazırlanan bir birinden farklı ve lezettli yemekler çocuklara ikram edildi. Bazı üyeler minik misafirlere kendi elleri ile yemek yedirdiler.

Canlı müziğin ritmine kaılan çocuklar kendilerini piste atarak doyasıya halay çekti, oynadı. Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği gecede çocuklarla birlikte katılımcı ailelerde halaylarla ve oyunlarla çocuklara eşilik ettiler.

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli ile kısa adı ANİYAD olan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Ahin Güneş'te davetli olarak katıldılar.

Gece de ayrıca ŞUKAD ve Ortak Payda Dernekleri tarafından katılımcı çocuklar için hazırlanan, çeşitli oyuncaklar,parfüm, iç çamaşırı gibi değişik türdeki hediyeler ŞUKAD Başkanı Vildan Polat ve Ortak Payda Derneği Başkanı Erkan Çiftbudak tarafından tüm çocuklara  dağıtıldı.

Yıl da bir defada olsa "Yetiştirme Yurdu" dışında bu tür etkinliğe katılan çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Geceye katılan tüm davetliler gelecek yıllarda bu tür etkinliklerin daha da geniş katılımlı olarak gerçekleştirilmesi gerektiği temennisinde bulundular.

 

Bu yıl 3.sü düzenlenen geceye Aldo Pastanesi, Divan Pastanesi, Hacı Bekir Sofrası, Tarçın Kafe, Cahit Kırtasiye, ElçiKozmetik, Damak Yemek, İşgör Kozmetik gibi tanınmış işletmelerde pastadan, hediyelere, yer teminine süslemelere kadar hizmetleri hiç bir ücret talep etmeden yerine getirip, geceye katkı sundular.

Gecenin sonunda ŞUKAD Başkanı Vildan Polat ve Ortak Payda Derneği Başkanı Erkan Çiftbudak etkinliğin gerçekleşmesnde emeği geçen "Yetiştirme Yurdu" yetkilierine ve gecenin gerçekleşmesine katkı sunanlara teşekkürlerini sundular.

 

Urfa Haber- ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star