Ana Sayfa Urfa Haberleri KIRSAL ALANDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

KIRSAL ALANDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Siverek Belediyesi kırsal alanda bulunan mahalle ve sokaklarda başlattığı hizmet atağına devam ediyor.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2015 Cuma 04:24
KIRSAL ALANDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler mahalle içi yol yapım çalışmaları tamamlanan Beyali ve Öğün’ün ardından, Taşlı ve Karakütük mahallelerine sevk edildi. Deliktaş mahallesi yakınlarında bulunan stabilize malzeme ocağından Taşlı, Karakütük ve Deliktaş mahallelerine araçlarla nakledilen malzeme, hazır bekleyen iş makineleri ile serilerek mahalle içi yol çalışmaları devam ettiriliyor.

Daha önce çalışmaların başladığı alanlara hiç hizmet gitmediğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, bu sayede mahalle sakinlerinin ulaşım sorununu çözeceklerini söyledi. Karakaş, “Özellikle kırsal alandaki mahallelerimizin birçoğu henüz hizmet almamış alanlardır. Biz Siverek Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü olarak önceliği nüfus itibariyle yoğun ve daha önce hizmet almamış mahallelere verdik. Kırsal alanda mahalle içi yolu yapılmamış mahalle bırakmayacağız. Bu çalışmalar kapsamında Beyali ve Öğün’ün ardından ekiplerimizi diğer mahallelerimize sevk ettik. Arkadaşlarımız çok sayıda araç ve iş makinesiyle yoğun bir mesai yapıyor” dedi.

Atmaca mahalle muhtarı Mustafa Siyaroğlu yaptığı açıklamada, “Siverek Belediyesi ekipleri şuan Atmaca mahallemize bağlı Karakütük sokağında mahalle içi yol yapım çalışmalarına başladı. Sokaklarımız gerçekten kötü durumdaydı, yaz aylarında toz kış aylarında ise çamurdan geçilmez bir hale geliyordu. Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş ve çalışan tüm ekiplere teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık