Ana Sayfa Urfa Haberleri Kırsal Kalkınma Yatırımlarından Urfaya Destek Verilecek

Kırsal Kalkınma Yatırımlarından Urfaya Destek Verilecek

Ankara aday ve potansiyel aday ülkelerin katılıma yönelik hazırlıklarına destek sağlamak amacıyla Katılım Öncesi Yardım Aracını (IPA) oluşturduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2011 Çarşamba 15:36
Kırsal Kalkınma Yatırımlarından Urfaya Destek Verilecek
Ankara aday ve potansiyel aday ülkelerin katılıma yönelik hazırlıklarına destek sağlamak amacıyla Katılım Öncesi Yardım Aracını (IPA) oluşturduğunu bildirdi. IPA'nın Kırsal Kalkınma (IPARD) fonlarının kullanımı için AB Komisyonunun 29 Ağustos 2011 tarih ve C(2011) 6079 sayılı kararı ile yetki devri alındığının belirtildiği açıklamada, böylece, programdaki şartları taşıyan işletme sahipleri ve yatırımcıların IPARD Programı Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanabilecekleri belirtildi. 

İlk aşamada 17 ilde ve 3 tedbir için proje teklifleri alınmaya başlandı. IPARD programı kapsamında faydalanıcılara, 874 milyonu Avrupa Birliği katkısı olmak üzere toplam 1 milyar 165 milyon euro destek verilecek. Kullanıcı katkısı ile yaklaşık 2.5 milyar euro'luk yatırım potansiyeli oluşturulacak. 

Kalan illerin ve tedbirlerin akreditasyon çalışmaları ile tarım-çevre ve yerel kalkınma stratejilerinin hazırlanması tedbirlerini içeren ikinci aşama çalışmaları ise devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında toplam 42 ildeki projeler desteklenecek. 

IPARD Programı desteklerinden faydalanmak isteyen işletmelerin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu Tarım ve kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) başvurmaları gerekiyor. Projeden ilk aşamada faydalanacak 17 il ise şöyle: 

"AfyonAmasyaBalıkesirÇorumDiyarbakırHatayIspartaKahramanmaraşKarsKonyaMalatya,ŞanlıurfaSamsun SivasTokatTrabzon ve Yozgat.(haberler)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık