Ana Sayfa Siyaset Kısa sürede onay işin tabiatı

Kısa sürede onay işin tabiatı

Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Gül'ün MİT yasasını kendisine gönderilmesinden kısa bir süre sonra onaylamasını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2012 Pazar 12:02
Kısa sürede onay işin tabiatı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İnsani Değerler Derneği ile Demokraside Birlik Vakfının düzenlediği ''İnsani Değerler ve Demokrasi Sohbetleri'' konferansında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Muhalefet partileri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, MİT Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u çok hızlı onayladığı şeklinde eleştiride bulunuyor, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Çelik, cumhurbaşkanlığı makamına kanunlara onaylama veya onaylamama için yasal 15 günlük süre verildiğini, bu sürenin nasıl ve ne kadarının kullanılmasının cumhurbaşkanının takdirinde olduğunu söyledi. 

MİT Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un çok maddeli ve teknik konular içeren bir kanun olmadığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

''Netice itibarıyla birkaç cümleden oluşan bir kanundan söz ediyorsunuz. Muhalefet birkaç damla suda fırtına kopartmıştır. Sayın Cumhurbaşkanının bana göre bu kanunu gönderildikten kısa bir süre sonra onaylaması işin tabiatı gereğidir, olması gerekendir. Burada Sayın Cumhurbaşkanına eleştiri yöneltileceği kanaatinde değilim. Muhalefet yöneltiyorsa da kendi bilir.''YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star