Ana Sayfa Urfa Haberleri Kışanak : Şanlıurfa'da Yapılan Opersyonları Sert Bir dille Kınadı(video)

Kışanak : Şanlıurfa'da Yapılan Opersyonları Sert Bir dille Kınadı(video)

Gültan Kışanak partisinin grup toplantısında Kck'ya yönelik oprasyonlarını sert bir dille eleştirdi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2011 Salı 14:58
Kışanak : Şanlıurfa'da Yapılan Opersyonları Sert Bir dille  Kınadı(video)
Barış ve Demokrasi Partisi ( Bdp) Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak Kck'ya yönelik oprasyonlarda 5 bini aşkın kişinin tutuklu olduğunu anlatırken, "Şırnak'ta Hasip Kaplan dışında seçilmiş bir tek kişi kalmadı" dedi.

Bdp Grup Toplantısında konuşan Kışanak , hergün yeni bir gözaltı haberi geldiğini belirtirken, bugün deAydın, Muğla, Şanlıurfa ve Mardin'de gözaltı operasyonları ile güne başladıklarını söyledi. Bu illerdeki operasyonlarda 34 Bdp'linin gözalıtına alındığını anlatan Kışanak, "Aralarında Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, il başkanı, İHD Şube sekreteri ve öğrenciler var. Bu toplumda demokrasi mücadelesi vermek için yola çıkan ve emek veren tüm kesimleri belirlemiş bir operasyonla bir siyasi soykırım ile karşı karşıya olduğumuzu bugünkü haberlerden bir kez daha Türkiye kamuoyuna sunmak istiyoruz" dedi.

Yapılan bu operasyonaların hukuk, yasa ile hiçbir alakası olmadığı öne süren Bdp'li Kışanak, şu iddialarda bulundu:

" Başbakan Erdoğan talimat veriyor, Başbakan'ın polisi ve yargısı bulabildikleri her demokratı ve barıştan yana herkesi tutuklamak için bahene ve gerekçeler üreterek tutukluyor. İçişleri Bakanı tutuklu sayısını ilk 400 olarak söyledi sonra 600'e çıkardı. Buradan soruyoruz ve bunun cevabını istiyoruz. Şu anda ceza evlerinde 5 bini aşkın Kürt siyasetçi, gazeteci, insan hakları derneği yöneticisi ve sendikacı bulunuyor. Bu 5 bini aşkın kişi neden tutuklu bunun cevabını verin. Başka bir örgüt mü var? ' Kck' adı altında sanal bir örgüt yaratıp bunun üzerinden tüm demokrasi mücadelesi sindirmeye yönelik böylesine pervasız böylesine faşizan bir furya devam ederken bir taraftan da yalanla bu gerçeğin üstünü örtmeye çalışıyorlar."

"YA FAŞİZMİNİZİ KABUL EDİN YADA DEFOLUN GİDİN"

Gültan Kışanak, cezaevinde tutuklu olan arkadaşlarının tamamının örgüt üyeliği, örgüt propagandası yapmak veya suç ve suçluyu övme adı altında uydurulmuş gerekçelerle tamamen siyasi faaliyetleri ve düşünceleri nedeniyle cezaevinde tutuklu olduğunu öne sürdü. Kışanak, şöyle devam etti:

"Ama İçişleri Bakanı bu sayının 600 olduğunu söyleyerek kamuoyunu yanıltmaya tepkilerin oluşmasını önlemeye ve sıradan bir polisiye vakası ile karşı karşıya bir görüntü yaratılmaya çalışılıyor. Yalanın saltanatı fazla sürmez. Yalanla bir ülke yönetilemez. Ya faşizminizi kabul edin yada defolun gidin Bu kadar açık. Şırnak darbe ile tanımlanacak bir durumda. Şırnak'ta yürütülen operasyonlarda 500'ü aşkın kişi tutuklu. Şırnak'ta Hasip Kaplan dışında seçilmiş bir tek kişi kalmadı. Bu zihniyet sürekli ülkeyi çatışma içerisinde tutan yurttaşlarını devleti ile kavgalı halde tutan bir zihniyettir. Devletin bu zihniyeti değişecektir. Kürt sorununu yaratan bu zihniyetin kendisidir. Başımıza bela olan ve binlerce gencimizin yitirmimize neden olan bu zihniyet bugün demokratik kamoyu tarafından sorgulanıyor. Biz her türlü baskıya rağmen bu mücadeleyi yürütüyoruz."(haberler)

video linki :
http://www.haberler.com/bdp-li-kisanak-sirnak-ta-hasip-kaplan-disinda-3066665-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star