Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Kışanak : Urfahaber'e Özel Açılamalarda Bulundu

Kışanak : Urfahaber'e Özel Açılamalarda Bulundu

BDP EŞ GENEL BAŞKANI GÜLTEN KIŞANAK TÜRKİYE VE ŞANLI URFA GÜNDEMİ İLE İLGİLİ MUHABİRİMİZE ÖZEL ACIKLAMADA BULUNDU

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2012 Pazar 14:59
Kışanak : Urfahaber'e Özel Açılamalarda Bulundu
ABDULLAH YİĞİT-URFAHABER : Şanlıurfa’ya BDP il örgütü tarafından organize edilen "buradayım irademe sahip çıkıyorum" yemekli toplantısına gelen BDP eş Genel Başkanı Gülten Kışanak. Şanlıurfa millet vekili İbrahim Binici , BDP’ li Belediye Başkanları ve ilçe Başkanlarının, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile yapılan yemekli toplantı Şanlıurfa merkezdeki Sultan Sarayı Restoranda yapıldı yemekli toplantıdan sonra BDP il ve eş Genel Başkanı yaptığı 1 saatlik özel toplantıdan sonra sadece Urfahaber muhabiri Abdullah Yiğit e özel açıklamalarda bulundu .

BDP eş Genel Başkanı Gülten Kışanak "Bugün partimizin dayanışma yemeğine katılmak için Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya geldim . Halkımız ile ilgili yapılan baskıları yapılan tüm baskılara cevap vermek niteliğinde yapılan yemekte bir araya geldik ve ne kadar baskılara yapılsa da halkımız yemeğe gelmiştir birlik ve beraberlik içinde partilerimizle bu gece yemekte buluştuk.  
Partililerimiz Uludere protestoları ettikleri için 60 kişi göz altında alındıklarını bu Şırnak’ tan sonra Urfa ikinci sırada en çok göz altı Urfa’ da olmuştur 60 kişi yakalanmış ve 12 kişi cezaevine girmiştir. Urfa bu baskılara ve yakalamalara rağmen yemekte buluşturmuştur.

Bu yakalanmalarından dolayı  halkımızın partiye  sahip çıkmasından   memnuniyet duymuşuzdur. Halkımızdan partimize üye kampanyasına   destek vermesi  üye olmasını istiyoruz. Siyasi mücadele  barışın da   temelidir" dedi.

Kışanak Urfa Haber'e yaptığı açıklamasına devam ederek "Şanlıurfa’ da  partimiz tüm çalışmaları  devam etmektedir ,Belediye Başkanlarımızda halkımıza hizmet etmek için hizmetlerini devam etmektedirler. Biz buradayız "Ez  lıwırım"  - buradayım-  irademe  sahip  çıkıyorum'la yola çıkarak çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu gece  yemekten sonra il hakkında Milletvekili İbrahim Binici ile il Başkanı ve Belediye Başkanları, BDP'li yöneticilerle Urfa hakkında bilgi alış verişinde bulunarak bundan sonra Urfa'da yapılacak olan  konuları da masaya yatırdık. Kimsenin artık Kürt halkının örgütlü mücadelesini yok etmeye hakkı yoktur. Kürtler  BDP ‘nin dimdik ayakta durarak   mücadelesine   devam edeceğinden dolayı Kürt halkını kutluyorum  dedi.

URFAHABER / Özel


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık