Ana Sayfa Urfa Haberleri Kızılay 2 Bin 500 Kişiye İftar Verecek

Kızılay 2 Bin 500 Kişiye İftar Verecek

Kızılay Genel Merkez tarafından organize edilen dev iftar programı 2 bin 500 kişinin katılımıyla Çarşamba günü Balıklıgöl Platosunda gerçekleşecek.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2013 Salı 05:24
Kızılay 2 Bin 500 Kişiye İftar Verecek

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Av. Ahmet Elçi, "Kızılay Genel Merkezimizin halkla buluşma programları çerçevesinde gerçekleştireceği dev iftara tüm halkımız davetlidir" dedi.

Ramazan ayının, rahmet ve bereketinin bol olduğunu belirten Elçi, "Bu ayın gelmesi ile iyilikler çoğalır, kötülükler azalır, yoksullara ve düşkünlere yardım elleri uzanır. Bu ay rahmet ayıdır. Hiçbir kameri ayla kıyaslanamayacak üstünlüğü vardır. Esasen aylar ve günler, zamanın dilimleri olmak itibariyle aralarında bir fark yoktur. Ancak bazı önemli olayların meydana geldiği ay ve günler, diğer zaman dilimlerine göre farklıdır, farklı kabul edilir. İşte Ramazan ayı da bu farklı zaman dilimlerinden biridir. Bu anlam ve manayla Halil İbrahim Sofrasının bereketi ve bolluğunun yaşandığı peygamberler şehri Şanlıurfa'mızda olmanın feyzini yaşayacağız.Şanlıurfa halkıyla beraber iftar açmanın bereketini göreceğiz" diye konuştu.

 

 Kızılay Şanlıurfa iftar programı için hazırladığı iftar menüsünde; çorba, salata,etli pilav, tatlı ve meşrubat var. 2 bin 500 kişinin katılması beklenen iftarda organizasyonun sorunsuz geçmesi için 75 garson görev yapacak. Konuşmalar ve İlahi dinletilerin yapılacağı dergah platosunda semaverlerle çay ikramı olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık