Ana Sayfa Urfa Haberleri KIZILAY'DAN KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

KIZILAY'DAN KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Av. Ahmet Elçi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları kurban bağışı yapma çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 09:14
KIZILAY'DAN KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Av.Ahmet Elçi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları kurban bağışı yapma çağrısında bulundu.

Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Av.Ahmet Elçi Yaptığı yazılı açıklamada , Kurban Bayramı öncesi vatandaşları kurban bağışı yapmaya davet etti.

Elçi,“Önümüz Kurban Bayramı biz hiçbir zaman bize bağış yapın demiyoruz. Kurban bir bağış değil, bir ibadettir, dinimizin gereğidir. Kurban dayanışmadır, birlikte yaşamdır ve bir sosyal adalettir. Sosyal adaletten kastımız bugün evine et girmeyen insanlarımız kurban vesilesi ile evlerine et temin etmiş olacaklar. Onun için ben bağışçılarımızdan şunu rica ediyorum. Lütfen kurban ibadetleriniz için Kızılay’a başvurarak makbuz karşılığında bedelleri ödenmek suretiyle onun haklarına kurbanlar kesilecektir” dedi.
Kurban kesim alanında herkesin isimlerinin okunarak kurbanların kesiminin yapılacağını ifade eden Elçi, “Herkes emin olsun sembolik olarak bir kutuda kurban kestirene kavurma yollanıyor. Bu tabi ki sadece Türkiye için değil yurt dışında da kurban bizim için çok önemli orada Müslüman ihtiyaç sahibi insanlara bu kurbanlardan elbette orada kesilenlerden onlara bu kurbanlar ikram ediliyor” diye konuştu.
Elçi, kurban bedelinin yurt içi 650 Türk Lirası olduğunu, yurt dışının ise 350 Türk Lirası olduğunu belirtti.

 

 

 

2014 Kurban Vekâlet Bedeli

Yurt İçi 650 TL – Yurt Dışı 350 TL

4 Taksit İmkânıyla

 

KURALINA UYGUN

* Kurbanlıklarınız İslami şartlara uygun kesiliyor.

* Din görevlileri kurban kesimine eşlik ediyor

* Tüm kurbanlıklar veteriner kontrolünden geçiriliyor.

* İşlemler noter huzurunda gerçekleştiriliyor

 

AMACINA UYGUN

* Kurban etleri Et ve Süt Kurumu işbirliği ile konserveleniyor.

* Tüm bir yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yer alıyor.

 

Türk Kızılayı’nın gelenekselleşen uygulaması ile vekâleti alınan kurbanlarınız, kuralına uygun olarak kesiliyor, amacına uygun olarak konserveleniyor. Yılın belirli zamanlarında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan konservelerle, kurbanın bereketi yıl boyu sürüyor.

İYİLİK SINIR TANIMIYOR

Türk Kızılayı’na yurt dışı içinde kurban vekâleti verebilir, bu Kurban Bayramı’nda dilerseniz, sınırların ötesindeki mazlumlara da ulaşabilirsiniz. Yardımlarınız sayesinde Pakistan, Somali, Etiyopya, Bangladeş, Filistin, Irak, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya ve Bulgaristan’daki sofrası da mutlukla dolsun.

Vekâleten Kurban Bağışlarınızı makbuz karşılığında şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık