Ana Sayfa Türkiye Kızılay'ın Kan Bağış Tırı Akçakale'de

Kızılay'ın Kan Bağış Tırı Akçakale'de

Türkiye’nin iyilik hareketi Kızılay, Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi iş birliğiyle kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 11:58
Kızılay'ın Kan Bağış Tırı Akçakale'de
Kızılay'ın Kan Bağış Tırı Akçakale'de, System.String[] Türkiye'nin iyilik hareketi  Kızılay,  Şanlıurfa'nın  Akçakale İlçe Belediyesi iş birliğiyle kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

Türk Kızılayı, kan stoklarını yeterli seviyede tutmak için yıl boyu sürdürdüğü kan bağışı etkinliklerine  Akçakale'yi de ekledi.  Akçakale Belediyesi'nin tahsis ettiği alanda kan bağışı toplayan  Kızılay tırı yoğun ilgi gördü. Kampanyaya  AkçakaleBelediyesi de gerek yer tahsisi gerekse etkinliğin ilçe halkına duyurulması anlamında destek verdi. Ayrıca, belediye birim müdürleri ve çalışanları da tıra gelerek, kan bağışında bulundu.

Kızılay kan bağışı tırını ziyaret eden  Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Altınsoy, ilçe halkına bağış için çağrı yaptı. Altınsoy, " Kızılay kan bağışı tırı bugün  Akçakale'mizi ziyaret etti. Kendilerine çok teşekkür ederiz.  AkçakaleBelediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz. Çünkü kan hayattır, hayat kurtarır. Bütün  Akçakale halkını  Kızılay'a kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" dedi.

"Bu ulvi harekete herkes destek olmalı"

Türk Kızılayı  Şanlıurfa Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Buket Arvas Singan da hedeflerinin her zaman daha fazla bağışçıya ulaşmak olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: 

"Kan bağışı konusunda  Şanlıurfa'mızın bütün ilçe belediyeleri bizlere destek oluyor. Bugün ve yarın  Akçakale Belediyesi ile iş birliği yaptık. Belediyemizin vatandaşları bilgilendirme açısından bizlere büyük katkıları oldu. Çünkü biz ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek o kadar çok hastaya yardımcı olabiliriz. Bugün burada bir hekim olarak konuşuyoruz ama hepimiz bir hasta adayıyız. Ameliyatta olan bizler olabiliriz, sevdiklerimiz olabilir. Onun için bu ulvi harekete herkesin destek vermesini bekliyoruz.  Akçakale Belediyesi'ne de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.   (sondakika.com)
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık