Ana Sayfa Urfa Haberleri Kızılkoyun’da Geri Sayım Başladı

Kızılkoyun’da Geri Sayım Başladı

Şanlıurfa Belediyesi, kentin tarihi dokusunun korunması amacıyla 'Kızılkoyun Projesi'ndeki mağaraları aydınlatmak için düğmeye bastı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2013 Salı 16:12
Kızılkoyun’da Geri Sayım Başladı

Şanlıurfa Belediyesi, kentin tarihi dokusunun korunması amacıyla 'Eski Urfa' olarak adlandırılan Haleplibahçe ve Tılfındır Mahallesi'nde 'Kızılkoyun Projesi'ndeki mağaraları aydınlatmak için düğmeye bastı. Ayın 16’sında ihalesi yapılacak olan proje kapsamında bölgede bulunan 400 civarındaki ev ve işyerinin kamulaştırmasını tamamladı. Kamulaştırma da sorun yaşanan son yapılar da geçtiğimiz Cuma günü yıkıldığı ve sorunun aşıldığı bildirildi. Kamulaştırmanın yapıldığı bölgedeki ev ve iş yerlerinin yıkımı yapıldıktan sonra ortaya çıkartılan 59 mağaranın ışıklandırması için gün sayan belediye, ayın 16’sında yapılacak ihaleyle mağaraların düzenlenmesini, mağaralara yol yapılmasını, özürlüler ve yaşlılar için asansör yapılmasını ve projektörlerle mağaraların aydınlatılmasını gerçekleştirecek.

Kamulaştırma sorunlarından dolayı çalışmaların geciktiğini dile getiren Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ”Malum bir iş yaptığınızda kolay olmuyor. Buranın kamulaştırması uzun süre alıyor. Kamulaştırmaya itiraz edenlerin mahkemeleri devam ediyor. Bu işin ihale aşaması bulunuyor. Ama inşallah Kızılkoyun’u ayın 16’sında ihale edeceğiz ve buraya hemen başlayacağız. Burada çok güzel bir Urfa ortaya çıkacak.”dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star