Ana Sayfa Güncel Kızlar Neden Burdan Kaçıyor?

Kızlar Neden Burdan Kaçıyor?

Şanlıurfa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Rehabilitasyon ve Halk Sağlığı Merkezleri’nde yaşanan son olaylar gündemden düşmüyor.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2011 Çarşamba 00:45
Kızlar Neden Burdan Kaçıyor?
 Bazı kızlar firar ederken bazıları ise Merkezi yakmaya kalkıştı.

Son günlerde kuruma bağlı bir rehabilite merkezinde çıkan yangın ve burada tedavi gören 18 yaş altı bazı kız çocuklarının kaçmasıyla gündeme gelen rehabilite merkezinde neler oluyor?

Şiddet gören, sokağa atılan 18 yaş üstü kadınlarında barındığı Rehabilitasyon merkezinde sık sık yaşanan olaylar çevrede oturan vatandaşları da tedirgin ediyor.

Yaşları 18-20 arasında değişen genç kızların sürekli kaçmaya çalışması akıllara soru işaretleri getiriyor. Sık sık bunalıma giren genç kızlar geçtiğimiz günlerde yastık ve çarşafları ateşe vererek yangına neden olmuşlardı.

Kızların burada baskı gördüklerini ifade eden gençlerin yakınları “O nedenle kaçmak istiyorlar.” Diye konuşurken Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri ise araç gereç ve ekip eksikliğinden dertli.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmayan kurum çalışanları; Şanlıurfa’da sosyal hizmetleri birçok eksik araç-gereç ve hizmet binası yetersizliğine rağmen en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirterek; “ Bu gibi huzursuzluklar her kurumda görülebilir. Oraya rehabilite için alınan insanlar genelde gördükleri şiddet ve baskı nedeniyle zaten sağlık durumları bozuk olanlar. Yangın çıkarma gibi davranışlarda bulunmaları beklenebilir. Bu insanların tedavi süreçlerinin devam ettiği unutulmamalı. Ayrıca kentte Kadın sığınma evi bulunmadığından 18 yaş üstü sokakta kalan kadınları ve çocuklarını da durumları düzelinceye kadar burada bakıma alıyoruz. Onları tekrar topluma kazandırmak için yoğun bir şekilde çaba sarf ediyoruz” diye konuşurken, Her gün birkaç kız Rehabilitasyon Merkezinden firar ediyor.

Kurum çalışanları ayrıca; fuhuşa bulaşmış, kimsesi olmayan, terk edilmiş yaşlı insanların da ihbar edilmesi halinde rehabilite hizmetlerinden faydalanabileceğini belirtti.(haberler.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Belediye şöförü küçük çocuğu ezdi

Belediye şöförü küçük çocuğu ezdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık