Ana Sayfa Spor Kızlara karate kursu

Kızlara karate kursu

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 13:04
Kızlara karate kursu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yaşları 16 ila 17 arasında değişen kız öğrencilere karate kursu veriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı gençleri spora kazandırmak için çeşitli faaliyetler yürütüyor.

 

Yürütülen faaliyetler kapsamında Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda yaşları 16 ile 17 arasında değişen kız öğrencilere karate kursu veriyor.

 

Kadın hoca eşliğinde verilen ve 7 hafta önce başlanan karate kursuna öğrenciler oldukça ilgi gösteriyor. Okuldan kalan boş zamanlarını spor salonunda geçirmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Celalettin Güvenç'e teşekkür etti.

 

Kız öğrencileri spor salonunda ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, sporun geçler arasında gittikçe yaygınlaştığını söyledi.

 

Kırıkçı, Büyükşehir Belediyesi'nin spora büyük önem verdiğini ifade ederek şunları kaydetti:

 

"Bir yıl öncesine kadar 3 merkezde toplam 100 sporcu ile yürütülen faaliyetimiz, şu anda 15 merkezde 12 branşta bin 537 sporcu ile faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu 12 branşın içinde aklınıza gelebilen her türlü spor dalı var. Ayrıca BESYO'ya hazırlanan öğrencilerimize kur vererek onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu faaliyetlerimize özellikle kızlarımızın ilgisi giderek artması ayrıca bizi memnun etmiştir. Şu anda 200'ü aşkın bayan kursiyerimiz, çeşitli branşlarda kurs alıyorlar. Ben kurslara katılan bütün öğrencilerimize başarılar dilerim."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star