Ana Sayfa Urfa Haberleri KKA toplandı

KKA toplandı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’la birlikte Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2015 Çarşamba 06:19
KKA toplandı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’la birlikte Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

 

Bu ay Şanlıurfa’da yapılan toplantıya Diyarbakır ve Şanlıurfa Valileri Hüseyin Aksoy ve İzzettin Küçük’le birlikte; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adına Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanı Necati Pirinçcioğlu ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan katıldı.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; Şubat 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alındı.

Toplantı ile ilgili olarak, Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca ajans tarafından uygulanan 2013 yılı Sanayi ve Turizm Altyapısı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen projeler ile 2014 yılı KOBİ, Sanayi Altyapısı ve Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programları kapsamında destek verilen projelerin uygulamasının devam ettiği belirtildi. Toplantıda; ajans tarafından uygulanmakta olan 2013 yılı Turizm Altyapısı Mali Destek Programı (11 proje), 2013 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı (11 proje), 2014 yılı KOBİ Mali Destek Programı (47 proje), 2014 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı (13 proje), 2014 yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (7 proje), 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı (17 faaliyet) ve 2014 yılı Teknik Destek Programı (24 teknik destek) kapsamında destek sözleşmesi imzalanarak uygulaması devam eden proje ve faaliyetlerin uygulama ve ilerleme durumları gözden geçirildi.

 

Yapılan toplantıda son olarak; 2014 Yılı Faaliyetleri Ele Alındı. Ajans tarafından 2014 Yılı Çalışma Programı'nda öngörülen ve Bölge kalkınmasına katkı sağlayan birçok faaliyet veajans birimlerinin 2014 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile bütçe uygulama sonuçları hakkında Yönetim Kurulu'na bilgi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık